7:0

Bez emocji na Kolejarzu…

Cóż można napisać o tym meczu… Chyba tylko, że się odbył i że rezerwy GKS-u – po tej wygranej – mają lidera…

Strzelanie rozpoczął w 6 minucie Bartosz Baranowicz, który strzałem z 16 metrów pokonał bramkarza gości. W 18 minucie Kacper Pietrzyk – ładną podcinką – zdobył bramkę z rzutu karnego. Błąd bramkarza Slavii w 23 minucie (wypuszczenie piłki) powoduje stratę 3 bramki – Piotr Golka strzela z bliska. W 40 minucie mogło być 4:0, ale kolejny strzał z rzutu karnego Pietrzyka broni Arkadiusz Latka. Co się odwlecze… Alan Bród strzałem z bliska obok bramkarza w 42 minucie podwyższa na 5:0. Bród tak się rozochocił, że w 45 minucie strzałem z rzutu wolnego zamyka strzelanie do przerwy. Pewne 5:0 gospodarzy…

Druga połowa spokojna. Pogoda zrobiła swoje i chyba wynik z pierwszej połowy. GieKSa trochę odpuściła, Slavia ambitnie dążyła do strzelenia bramki honorowej, lecz się to nie udało. Udało się dwa razy strzelić katowiczanom. Bród posyła dokładną piłkę z rogu w pole karne, ta trafia do Baranowicza, strzał w kierunku bramki Latki i 6:0. Nie mieli szczęścia piłkarze z Rudy Śląskiej, co pokazuje bramka na 7:0 w 87 minucie. Mateusz Gierałtowski oddaje strzał, piłka trafia w obrońcę gości i lobuje Latkę.

GKS II Katowice – Slavia Ruda Śląska   7:0 (5:0)

Pietrzyk 18, Golka 23, Bród 42, 45 (wolny), Baranowicz (6 karny), 75, Gierałtowski 87