1:4 LGKS 38 Podlesianka Katowice

Rezerwy Zagłębia ograły Niwy Brudzowice 5:0 i wskoczyły na chwilę na fotel lidera. Na chwilę…

Bo w czwartek Podlesianka Katowice miała do rozegrania mecz ze Spartą Katowice. Mając – w kontekście walki o awans do 4 ligi – mecz  w najbliższej kolejce właśnie z rezerwami Zagłębia, mecz ze Spartą dawał Podlesiu w przypadku wygranej powrót na fotel lidera z 3 punktową przewagą.

Mecz się udało wygrać, ale łatwo nie było (ze Spartą nigdy mecze nie są łatwe). Prowadzenie Podlesianka uzyskała w 42 minucie po strzale z rzutu karnego Rennera. Gospodarze wyrównali w 78 minucie po strzale Gielzy. Blisko było, by mecz zakończył się remisem, ale Podlesianka zadała trzy ciosy: Rosiński 85 minuta, Nowotnik 90 minuta i Lisiński 92 minuta.

Po tej wygranej piłkarza Damiana Ostrowskiego są liderem grupy mistrzowskiej. Jeśli w niedzielę wygrają z rezerwami Zagłębia, będą o krok od celu jakim jest awans. W przypadku wygranej sosnowiczan, obie ekipy mają tyle samo punktów i zabawa trwa dalej.  Mecz o godzinie… 13. Niech w niedzielę wygra lepszy!

SPARTA KATOWICE – PODLESIANKA KATOWICE   1:4 (0:1)

Gielza – Renner (k), Rosiński, Nowotnik, Lisiński

Na meczu był działający z nami fotograf Łukasz Długosz, więc zapraszamy do oglądania galerii z tego meczu.