B “AP SPORT” SOSNOWIEC

Tak, tak…To prawda!

11 grudnia 2020 roku w Kanale Sportowym, w Magazynie Lig Egzotycznych pojawił się Maciej Kańczuga – miłośnik ligi Nikaragui i gracz UKS-u Sławków. Kibicom piłkarskim nie musimy chyba przedstawiać o czym jest ten magazyn, bo wszyscy miłośnicy piłki wiedzą. Odcinek ten – jak wcześniej wspomniałem był o lidze Nikaragui. Po omówieniu ciekawostek związanych z tą ligą, na koniec programu prowadzący Adam Kotleszka wymienił kilka zdań o klubie i zaprezentował koszulkę klubu, w którym Maciej Kańczuga gra, czyli UKS-u Sławków.

Jak widać warto interesować się lokalną piłką i lokalnym klubem. Zawsze przy okazji – takiej jak ta, można zaprezentować i wypromować swój klub.

Korzystając z okazji postanowiłem zadać Maćkowi kilka pytań. Oto one:

Rafał Sacha: Jak wrażenia po wizycie w Kanale Sportowym?

Maciej Kańczuga: Dzięki wizycie w Kanale Sportowym udało mi się choć na chwilę spełnić marzenie z czasów dzieciństwa o zostaniu dziennikarzem sportowym. To była czysta przyjemność móc spotkać osoby, które zazwyczaj oglądam lub słucham przy okazji różnych audycji na temat piłki. Wszyscy byli bardzo otwarci i sympatyczni, jedynym minusem był fakt, że trwało to tak krótko.

RS: Jak to się stało, że tam “wylądowałeś”?

MK: Jak zwykle w takich sytuacjach zadecydował przypadek. Napisałem komentarz pod jednym z odcinków Magazynu Lig Egzotycznych, prowadzący Adam Kotleszka odpisał mi i potem zdecydował się zaprosić mnie do programu w roli gościa. Całe “umawianie się” na program trwało raptem kilka dni.

RS: Skąd zainteresowanie akurat ligą Nikaragui?

MK: Wiosną 2020 roku, gdy wszystkie ligi sportowe zawieszały swoje rozgrywki, Liga Primera de Nicaragua była jedną z bodajże 4 lig na całym świecie, które grały non stop. Z braku lepszych opcji zainteresowałem się tą ligą i nadal ją śledzę. Poziom piłkarski może nie jest najwyższy, ale dla mnie nie jest to najważniejsze. Można tam znaleźć naprawdę wiele ciekawych wątków, zresztą jak w każdej lidze piłkarskiej świata.

RS: Jakie to uczucie pokazać swoją ulubioną – czyli UKS Sławków – koszulkę w Magazynie Lig Egzotycznych?

MK: Pomyślałem sobie, że zabranie ze sobą koszulki UKS-u Sławków może być fajną metodą promocji klubu. Nasza drużyna rozgrywa dopiero trzeci sezon w seniorskiej piłce, warto pokazać się szerszej publiczności. Na koniec chciałbym zachęcić wszystkich do oglądania piłki lokalnej i niszowej. W ligach “egzotycznych” można znaleźć wiele ciekawostek, a zawodnicy swoim zaangażowaniem nie ustępują piłkarzom znanym z pierwszych stron gazet.

 

RS: Do czego i My zapraszamy! Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia w “Serie B”!

 

Kto nie oglądał tego odcinka, może sobie odtworzyć:

 

źródło: własne, Rafał Sacha

foto: Kanał Sportowy, Maciej Kańczuga

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • GOODLUCK (odzież, nadruki, akcesoria, piłki) tel: 694 727 782, mail: biuro@goodluck-sport.pl
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT – 530 000 566

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!