LGKS 38 Podlesianka Katowice  0:1

Ta ostatnia akcja Śląska…

W zaległym spotkaniu 7 kolejki III ligi 3 grupy, katowicka Podlesianka przegrała z rezerwami wrocławskiego Śląska 0:1. Po tej wygranej, goście wskoczyli na 2 miejsce w tabeli, mając jeszcze jeden mecz zaległy. Katowiczanie zajmują 11 miejsce z przewagą 6 punktów nad strefą spadkową. Do (sprawiedliwego) remisu brakło kilku sekund…

Początek należał do gości, którzy zamknęli gospodarzy na ich połowie. Po kwadransie, kapitalną interwencją popisał się bramkarz Podlesianki Artur Tomanek, który obronił strzał z rzutu wolnego i dobitkę z bliska. Chwilę potem, podobną interwencją wykazał się bramkarz Śląska Hubert Charuży, który obronił strzał Alana Lubaskiego. Potem mecz się wyrównał i do przerwy mieliśmy remis.

Druga połowa bardzo podobna do pierwszej. Gospodarze starali się ambitnie atakować, goście też niebezpiecznie atakowali. Dzięki temu oglądaliśmy dobry, szybki mecz. Gdy wszyscy szykowali się na remis, goście w ostatniej akcji meczu zdobyli bramkę, a dokładniej zdobył ją Jan Chodera. Gdy goście się cieszyli, na Sołtysej nastała grobowa cisza… Po chwili jednak usłyszeliśmy ryk kibiców z Podlesia: Nic się nie stało, Podlesie nic się nie stało… i oklaskami cała trybuna podziękowała piłkarzom Podlesianki za walkę… Mecz z trybun oglądał trener pierwszej drużyny Śląska Jacek Magiera.

A kto nie był, niech zobaczy skrót wykonany przez naszego partnera slaskisport.tv

LGKS Podlesianka 1938 Katowice – Śląsk II Wrocław   0:1 (0:0)