3:1

Nie od dziś wiadomo, że bramki biorą się m.in. z błędów i tak właśnie było w przypadku czterech trafień w derbach Będzina..

Goście mieli już przed spotkaniem przysłowiowy twardy orzech do zgryzienia. Spotkanie na ławce musiał zacząć Przemysław Popczyk, a poza nią nadal był lider Otwinowski i wyróżniający się Podstawa. Do tego podopieczni trenera Tomsi musieli mieć w głowach wysoką porażkę z Zawiercia, natomiast gospodarze dwie minimalne porażki, które i tak kosztowały ich sześć punktów.

Pierwsza połowa nie była dużym piłkarskim widowiskiem. Dużo było w niej niedokładności, braku podpowiedzi, prostych przechwytów i odbiorów. Za to na plus naszym zdaniem trzeba przyznać postawę niektórych z młodych zawodników obu drużyn. W szczególności po stronie RKS-u wyróżniał się Wanatowicz, a w przeciwnej ekipie etatowy wykonawca stałych fragmentów Tomko. Jeśli chodzi o zagrożenia to już pierwsza ciekawa akcja przyniosła bramkę gospodarzom. Nominalny stoper Filip Czapla wybrał się na połowę przeciwnika i oddał silny strzał, który do boku sparował Lewandowski, ale tam czyhał już Widurski, który dostawiając wewnętrzną część nogi otworzył wynik spotkania. Radość BKS-u nie trwała długo, ponieważ Kułaga po rzucie wolnym dośrodkował w pole karne, gdzie niepewnie zachował się Gądek, a ładnym dla oka uderzeniem popisał się nowy snajper Grodźca Janek Janosz uderzając z półobrotu. W 23 minucie Mateusz Tomko dośrodkował z wolnego w pole karne, gdzie Lewandowski wypluł piłkę, ale Terbalyan trafił z półwoleja w plecy obrońcy. W kolejnej ciekawej akcji ponownie miał udział napastnik Sarmatów, ale został uprzedzony przez obrońcę, a po rogu Zawadzki główkował tak, że golkiper rywala pewnie złapał futbolówkę.

O wiele więcej spodziewaliśmy się po drugie połowie i rzeczywiście tak się stało, choć radosna była ona tylko dla gospodarzy. Przy pierwszej lepszej okazji “oberwało” się Terbalyanowi, że sam szukał strzału, ale dalsza część spotkania pokazała, że ta połowa należała do niego. Tym czasem po drugiej stronie sygnałem ostrzegawczym stał się brak odpowiedniej komunikacji miedzy środkiem obrony, a golkiperem. I choć za pierwszym razem skończyło się na strachu to za drugim, asystę zaliczył nota bene Rafał Dawid, który rozpoczął grę z własnego pola karnego dalekim wykopem, a niefrasobliwość defensywy wykorzystał Roman Terbalyan, który minął Lewandowskiego i dał prowadzenie. Trener Tomsia wierzył jeszcze w remis i podpowiadał swoim zawodnikom co mają robić, ale tylko raz zagrozili bramce Dawida strzelając tuż obok. Za to na prawym i lewym skrzydle szaleli boczni pomocnicy BKS-u i to właśnie akcja Pietrowskiego przyniosła trzecią bramkę. Wspomniany pomocnik uderzył w pełnym biegu na bramkę, a bramkarz Grodźca wypluł ją tuż przed siebie, gdzie był już Terbalyan i w wyskoku zdobył gola na 3-1 będąc jeszcze faulowanym. Ta akcja ustawiła spotkanie i nawet jeden z defensorów gości podsumował, że w tej połowie sami sobie strzelamy bramki. Wraz z mijającymi minutami trenerzy przeprowadzali kolejne zmiany, ale sytuacja godna odnotowania była już tylko jedna, jednak napastnik w czerwonym trykocie przegrał pojedynek sam na sam.

Dzięki zwycięstwu Sarmacja nadal jest w grupie spłaszczonej tabeli, gdzie każda kolejka może zmienić jej układ, natomiast sytuacja Grodźca staję coraz bardziej poważna.

SARMACJA BĘDZIN – RKS GRODZIEC 3:1 (1:1)

Widurski 17, Terbalyan 62, 69 – Janosz 20

BKS: Dawid – Czapla, Mazur, Majka, Kozłowski – Pietrowski (84. Maj), Gądek (46. Bała), Widurski (78. Bąk), Tomko – Zawadzki (55. Adamczyk), Terbalyan (86. Bolek)
RKS: Lewandowski – Mańka, Pawlik, Wilk, Kułaga – Gałązkiewicz (70. Gurawski), Sych (80. Adamek), Kubik, Wanatowicz (70. Czogała) – Baran – Janosz

*Wyrażamy zgodę do kopiowania artykułu JEDYNIE przez strony klubowe w/w drużyn.

źródło: własne, Sebastian Dziedzic