0:1

Na katowickim Kolejarzu spotkały się dwie młode drużyny, które stworzyły (mimo tylko 1 bramki) dobre widowisko. Wygrali goście z Sosnowca, którzy lubią boisko Kolejarza i lubią na nim strzelać bramki w końcówkach meczów…

Dużo kibiców przybyło oglądać lidera, jak gra na boisku, z którego w przeciągu dwóch lat, 3 punkty wywiozły tylko cztery drużyny. Zagłębie – niestety dla kibiców z Katowic – okazało się tą piątą drużyną. Mimo, że gospodarze prowadzili grę, nie wszystko im wychodziło, wyglądało to tak jakby piłkarze Tomasza Wróbla zdali sobie sprawę z tego, z kim grają i mięli lekko powiązane nogi. Wykorzystali to goście i dwukrotnie zagrozili bramce gospodarzy. Na szczęście w bramce Rozwoju stał Bartosz Golik, który poradził sobie ze strzałami Mateusza Mielczarka i Maksyma Niemca. Gospodarze najbliżej bramki byli w 36 minucie, ale piłka po strzale Oliwiera Kwiatkowskiego trafiła w słupek! Do przerwy był remis 0:0.

W drugiej połowie najważniejsze były dwie sytuacje. W 77 minucie Igor Rogowski urwał się w bocznej strefie boiska piłkarzom Zagłębia i pognał na bramkę. Oddał strzał, ale piłka – ku rozpaczy wszystkich osób sympatyzujących tego dnia za piłkarzami Rozwoju – trafiła w boczną siatkę! Większość osób już krzyknęła gooool.., ale było to tylko złudzenie. Gol za to padł w 82 minucie, ale dla gości. Damian Tarka urwał się z piłką w kierunku bramki Rozwoju, przy okazji jeszcze wygrał pojedynek z zawodnikami gospodarzy Piotrem Barwińskim i Wiktorem Skrochem i pokonał Golika. Mimo ambitnej gonitwy, gospodarze nie zdołali wyrównać i trzy punkty pojechały do Sosnowca.

Podczas naszej wcześniejszej wizyty na meczu rezerw Zagłębia z rezerwami GKS-u Katowice (sezon wcześniej w LO), też długo widniał remis. Dopiero w końcówce meczu Emil Kłosek pokonał strzałem głową bramkarza GieKSy. Także następnym razem podczas wizyty Zagłębiaków na boisku Kolejarza, rywale muszą być czujni do ostatnich minut spotkania, no chyba…. , że wcześniej sobie zapewnią bezpieczne prowadzenie!

Rozwój Katowice – Zagłębie II Sosnowiec   0:1 (0:0)