W 87 minucie właśnie Anita Turkiewicz wzięła na siebie odpowiedzialność za wynik. Ta pracująca mocno przez 90 minut zawodniczka GKS-u znalazła w końcówce siłę, by wykonać rzut karny. Zrobiła to pewnie i zapewniła 3 punkty swojej drużynie. Oto, co nam powiedziała zdobywczyni jedynej bramki w tym meczu:

Rafał Sacha: Jak Pani podsumuje to spotkanie?

Anita Turkiewicz: Na pewno ciężki mecz, ale my jako drużyna pokazałyśmy charakter i walkę do samego końca. Nie cofałyśmy nogi i walczyłyśmy o każdą piłkę. Uważam, że ten mecz został przez nas wybiegany i wywalczyłyśmy te trzy punkty zasłużenie. Jesteśmy drużyną, którą stać na wiele.

RS: Nie zawsze wygrywa ta drużyna, co ma więcej sytuacji, a tak było w tym meczu, jednak to wy wyjeżdżacie ze Sosnowca z trzema punktami.    

AT: Oczywiście, Czarne miały nie trafiony karny – nasza bramkarka też popisała się paroma dobrymi interwencjami. Jesteśmy zadowolone. Tak jak pan powiedział, nie zawsze wygrywa ten, co ma więcej sytuacji. My się cieszymy, że udało nam się strzelić tą jedną bramkę niż rywal i wyjeżdżamy stąd z trzema punktami.  

RS: Nie zadrżała noga przed rzutem karnym?  

AT: Powiem, że pewnie się czułam. Wiedziałam, że dziewczyny na mnie liczą. Jestem szczęśliwa, że udało mi się strzelić karnego. Noga nie zadrżała, byłam pewna tego strzału.   

RS: Na co stać wasz zespół w tym sezonie? Poprawicie wynik z tamtego sezonu? 

AT: Myślimy, żeby poprawiać się jako zespół jakościowo. Sukcesy przyjdą na pewno. Mamy swoje w głowach i liczymy na sukcesy i na lepszą jakość jako zespół. 

RS: Dziękuję za rozmowę i gratuluję.

AT: Dziękuję bardzo.

 

źródło: własne, Rafał Sacha

foto: Rafał Sacha / lokalnapilka.pl

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

 

  Sengam Sport slaskisport.tv