3:0

Wynik wysoki, ale mecz wyrównany…

Dźwięk pracujących w oddali kombajnów, pasące się konie za jedną z bramek, a co najważniejsze dla gospodarzy 3 punkty. Jednym słowem mówiąc (pisząc), sezon 2023/2024 w Maszkienicach uważamy za otwarty!

Jak wspomnieliśmy 3 punkty zdobyli faworyzowani gospodarze, ale… nie mieli wcale tak łatwo, choć jeśli chodzi o wygraną, to jest ona oczywiście jak najbardziej zasłużona. Ale mecz długimi okresami był bardzo wyrównany, ale po kolei…

Mecz rozpoczął się od sytuacji gospodarzy. W 5 minucie Dawid Wójcik popisał się strzałem z półobrotu, ale bez efektu bramkowego. Goście odpowiedzieli w 7 minucie strzałem Dariusza Łazarza, ale Mariusz Mucek był na posterunku i obronił. W 24 minucie Dariusz Łazarz traci piłkę i gospodarze tworzą doskonałą sytuację na strzelenie gola. Piłka trafia do Dawida Curyły i futbolówkę po jego strzale z linii bramkowej wybija obrońca Victorii. To był sygnał, że gospodarze są coraz bliżej bramki. Piłkarze z Porąbki nie wyciągnęli wniosków z tej sytuacji i w 28 minucie Tomasz Kozieł strzałem po ziemi pokonuje bramkarza gości i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 1:0. W odpowiedzi oglądamy słaby strzał Pawła Pałuckiego (29 min.). Chwilę potem było 2:0. Kozieł ładnie “wkręcił” zawodnika Victorii i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Piotra Niemca (37 min.). W 43 minucie na strzał zdecydował się Dawid Curyło, ale piłka przechodzi obok słupka i na przerwę oba kluby schodzą przy wyniku 2:0…

W drugiej połowie przycisnęli goście, bo tak naprawdę nie mieli innego wyjścia, jeśli chcieli myśleć o korzystnym dla siebie rezultacie. W 55 minucie, jednak to wprowadzony na boisko zawodnik gospodarzy Maciej Buch “zabawił się” z obrońcą gości przy chorągiewce i dosłownie “wkręcił go w ziemię”, co wyglądało bardzo efektownie. W 60 minucie ładnym strzałem popisał się gracz Victorii Wojciech Zych, ale piłka przelatuje obok spojenia. W 63 minucie blisko zdobycia trzeciej bramki byli gospodarze. Po centrze z rzutu rożnego, akcję zamykał na długim rogu Patryk Tomczyk, ale jadąc na wślizgu nie sięgnął piłki. W 66 minucie na strzał zdecydował się Krzysztof Pałka, ale piłka minęła słupek. W 68 minucie było już 3:0. W pole karne przedarł się Wójcik i wyłożył tzw. “patelnię” Buchowi, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce. Goście szukali bramki honorowej. Dwukrotnie próbował – najbardziej aktywny tego dnia “weteran” – Dariusz Łazarz (w 80 min. strzał głową i w 83 min. strzał z tzw. szpica), ale bez skutku. W ostatniej minucie mogło być 4:0, ale Paweł Knap z bliska nie trafił do bramki.

Wynik nie wskazuje na wielką przewagę gospodarzy, ale byli oni po prostu skuteczniejsi i zasłużenie wygrali. Goście zasłużyli na honorowe trafienie, ale piłka niestety w niedzielne, upalne popołudnie nie chciała wpaść do bramki Sokoła.

Bardzo sprawnie wywiązała się z prowadzenia meczu trójka sędziowska, z debiutującym na tym poziomie sędzią głównym Danielem Ogielą.

Dziękujemy Gospodarzom za miłe przyjęcie i pamiątkowy, okolicznościowy znaczek z okazji 75-lecia klubu. Z tej okazji życzymy klubowi z Maszkienic kolejnych 75 lat w zdrowiu i samych sukcesów sportowych.

Zapraszamy wszystkich kibiców 19 sierpnia na stadion w Maszkienicach, gdzie zostanie rozegrany mecz towarzyski z Oldbojami Wisły Kraków. Odbędą się również inne atrakcje, które są wypisane na plakacie. Info również na Fanpage-u klubu na Facebooku.

Sokół Maszkienice – Victoria Porąbka Uszewska   3:0 (2:0)