Witamy serdecznie w OPM-ie, czyli w opiniach pomeczowych. Tutaj będą mogli Państwo poczytać opinie pomeczowe zebrane od prezesów, trenerów, kierowników i samych piłkarzy.

redakcja@lokalnapilka.pl

Opinie proszę wysyłać do wtorku do godziny 19.00

ZAPRASZAMY !!!

I liga PLF „Grupa południowa”   Unia Tarnów – Sośnica Gliwice   3:3

Łukasz Kujawa (trener Sośnicy): Mecz toczył się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Gospodarze utrzymywali się przy piłce, lecz nie przenosiło się to na naszą część boiska i grali głównie w szerz boiska. Wychodziliśmy z groźnymi kontrami i mieliśmy lepsze sytuacje. W drugiej połowie po osiągnięciu dwu bramkowej przewagi utraciliśmy rytm naszej gry i szybko gospodarze wyrównali. Szkoda, że korzystnego rezultatu nie odwieźliśmy do końca, bo na naszą kontrę 3-2 pod koniec meczu odpowiedział Przybył i podzieliliśmy się punktami z Tarnowem. Mecz raczej dla koneserów futsalu. Szkoda, że nie udało się go ostatecznie przechylić na swoją stronę.

II liga PLF „Grupa Śląsko-Opolska”   FC 2016 Siemianowice Śląskie – Rekord II Bielsko Biała   3:1   (czwartek)

Łukasz Jagiełło (trener FC): Na mecze z tak utytułowanym klubem jak Rekord Bielsko Biała czeka się zawsze. Nawet zespół rezerw tego klubu to składanka bardzo utalentowanej młodzieży, która dzieli i rządzi w Polsce w kategoriach wiekowych od U-12 do U-20 od lat. Większość z tych zawodników będzie stanowić już niedługo o sile większości klubów Futsal Ekstraklasy. Już przed meczem wiedzieliśmy, że będziemy grać w barażu o awans do 1 ligi Futsalu. Zagraliśmy bardzo skoncentrowani, co zaowocowało strzeleniem bramki Kamila Mokwińskiego i prowadzeniem do przerwy 1 – 0. Na uwagę zasługuje sytuacja z końcówki pierwszej  połowy, gdzie drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Kamil Kmiecik. Przez minutę przed przerwą i minutę po udało nam się obronić wynik grając w osłabieniu trzech na czterech. Po przerwie kontrolowaliśmy przebieg meczu nie wykorzystując dużej ilości sytuacji. Po strzeleniu bramki na 2-0 przez Cubera Rekord wycofał bramkarza, ale udało się tylko raz pokonać bardzo pewnie w tym dniu broniącego Patryka Puzio. Po strzeleniu do pustej bramki przez Wojtka Kozłowskiego wygraliśmy pewnie to spotkanie 3-1.

II liga PLF „Grupa Śląsko-Opolska”   FC 2016 Siemianowice Śląskie – Bongo Krapkowice   7:2

Łukasz Jagiełło (trener FC): Sobotni mecz z Bongo był dla nas meczem o pierwsze miejsce w drugiej Śląskiej Lidze Futsalu. W tym meczu swoje szanse dostali zawodnicy mniej grający w sezonie i wszyscy pokazali się z jak najlepszej strony. Zagraliśmy bardzo dobrze i mądrze taktycznie ten mecz. Zdobyliśmy 3 bramki ze stałych fragmentów gry i po trafieniach dwóch Wojtka Kozłowskiego, dwóch Kamila Kmiecika i po jednym Sebastiana Klausa, Marcina Cubera i Dawida Skorupy pewnie wygraliśmy z drużyną z Krapkowic 7-2. Teraz czekamy na mecz barażowy z mistrzem drugiej Ligi Dolnośląskiej. Będzie to wygrany z dwójki WKS FUTSAL Śląsk Wrocław i BKKP Gminy Kobierzyce. Za dużo o tych drużynach nie wiemy dlatego przygotowujemy się do tego meczu normalnym trybem i postaramy się pokazać ten futsal, który z meczu na mecz coraz lepiej wygląda w naszym wykonaniu.

II liga PLF „Grupa Śląsko-Opolska”   FC Pyskowice – Sośnica II Gliwice   7:5

Dawid Górski (trener Sośnicy II): Mecz, który z przebiegu gry był bardzo wyrównany, przyjechaliśmy zespołem, którego średnia wieku wynosiła 19 lat. W składzie pojawiło się dwóch nowych zawodników, którzy stawiali dopiero swój pierwszy krok na parkiecie. Mimo wszystko po analizie przeciwnika wiedzieliśmy czego mamy się spodziewać i co zrobić, aby utrudnić grę przeciwnikom. Jednakże w kluczowych momentach spotkania nie zachowaliśmy zimnej gry i wielokrotnie daliśmy ponosić się emocjom, co w końcu spowodowało dużą przewagę przeciwnika, zarówno bramkową jak i mentalną. Niestety dziesiąty i  ostatni raz w tym sezonie wracamy tylko i wyłącznie z bagażem doświadczeń. Chciałbym z tego miejsca podziękować mojemu zespołowi za cierpliwą i ciężką pracę zarówno w meczach jak i na treningach. Ci chłopcy trenują w hali zaledwie od kilku miesięcy, więc spodziewaliśmy się raczej tego, że “zapłacimy frycowe”, aczkolwiek do samego końca wierzyliśmy, że uda się którejś z drużynami urwać chociażby punkt.

Sparing   Sarmacja Będzin – Cyklon Rogoźnik   3:0

Michał Pluta (trener Sarmacji): Bardzo dobry sparing. Z doświadczoną i poukładaną drużyną z Rogoźnika. Pierwsza połowa słabsza w naszym wykonaniu, ale po przerwie zagraliśmy to co chcemy grać. Dzisiaj zadebiutowało w seniorskiej piłce dwóch kolejnych zawodników z rocznika 2005 od trenera Dulemby. Na szczególną pochwałę zasługuje Daniel Bąk, który trenuje z nami od tygodnia, a zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Mateusz Mańdok (trener Cyklonu): Wiem, że to tylko mecz sparingowy i sprawa wyniku nie jest priorytetem, jednak dzisiaj biorąc pod uwagę scenariusz tego spotkania,  jestem bardzo zawiedziony rezultatem. W pierwszej połowie byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą. Częściej byliśmy przy piłce, lepiej radziliśmy sobie na małym boisku i stworzyliśmy sobie trzy świetne okazje do strzelenia gola. Niestety zawiodła skuteczność i do przerwy był remis 0-0. W drugiej połowie dużo lepiej prezentował się IV-ligowiec a my, ku mojemu zmartwieniu, delikatnie mówiąc mizernie. Zaczęły się pojawiać błędy indywidualne, których następstwem były gole Sarmacji. Na taki, a nie inny przebieg wydarzeń miał na pewno fakt, że z różnych przyczyn do dzisiejszego meczu przystąpiliśmy  w zaledwie 12-osobowym składzie. Podsumowując: bardzo dobra pierwsza połowa, tyle, że nieskuteczna. O drugiej trzeba jak najszybciej zapomnieć. Okazja ku temu już w najbliższą środę, gdy zmierzymy się ze Szczakowianką Jaworzno.

Sparing   Sparta Katowice – Rozwój Katowice   1:1

Michał Czyż (trener Sparty): Zbliżamy się ku końcu przygotowań i sparing z Rozwojem miał nam pokazać jak aktualnie wyglądamy na tle silnej 4 ligowej drużyny. Z przebiegu meczu nie było widać tej różnicy jednej ligi i to nas cieszy najbardziej. Były lepsze i gorsze momenty w tym meczu, jednak za całokształt i realizację założeń cała drużyna zasłużyła na pochwałę. Ten mecz pokazał, że jako Sparta idziemy w dobrą stronę.

Tomasz Wróbel (trener Rozwoju): Widać było w nogach zmęczenie. Widać było, że obóz był ciężki. Chłopaki wyglądali inaczej w ostatnim sparingu. Dzisiaj już byli bardzo zmęczeni. Najważniejsze, że nic nikomu się nie stało. Wstępnie, bo są dwa urazy, ale miejmy nadzieję, że nic poważnego się nie stało. Teraz z dwa dni odpoczynku, a od wtorku zaczynamy kolejną ciężką pracę, bo czeka nas fajny sparing z Ruchem.

Sparing   Unia Dąbrowa Górnicza – Tęcza Błędów   7:1

Dariusz Klacza (trener Unii): Wygrana w takim derbowym meczu 7:1 cieszy niesamowicie, bo pokazuje, że to nasz zespół jest największa siłą w Dąbrowie Górniczej. Mnie jako trenera cieszy przede wszystkim fakt, jak mój zespół realizował zadania. Mocno w okresie przygotowawczym skupiamy się, żeby poprawić pewne niuanse w naszej grze. Jako zespół funkcjonowaliśmy dzisiaj bardzo dobrze. Zawodnicy też pokazują, że chcą mocno abyśmy postawili właśnie na nich. To świetne sygnały przed ligą, która już za 3 tygodnie. Drużynie Tęczy życzę powodzenia w lidze i upragnionego awansu.

Mariusz Grząba (trener Tęczy): Zasłużone zwycięstwo Unii. Nasza drużyna dzisiaj w tym zestawieniu personalnym i braku kilku zawodników szczególnie całej linii środkowej, nie podjęła rękawicy i stąd wynik taki, a nie inny. Boli, że większość bramek było po indywidualnych błędach chłopaków. Było też kilku zawodników testowanych, których chcieliśmy zobaczyć na tle silnej drużyny jaką jest Unia. Na pewno była to dla nas bolesna lekcja, z której wyciągniemy odpowiednie wnioski, ale wiem też, że w takim zestawieniu personalnym już nie zagramy. Odeszło od nas kilku zawodników, kilku na pewno dojdzie i jestem pewny, że do pierwszego meczu w lidze będziemy przygotowani.