Witamy serdecznie w OPM-ie, czyli w opiniach pomeczowych. Tutaj będą mogli Państwo poczytać opinie pomeczowe zebrane od prezesów, trenerów i samych piłkarzy.

redakcja@lokalnapilka.pl

Opinie proszę wysyłać do wtorku do godziny 19.00

ZAPRASZAMY !!!

LO 5 „ZINA” Bielsko-Biała-Tychy mistrzowska   LKS Łąka – LKS Bestwina   1:3

Daniel Kaczor (trener Łąki): Ostatnia kolejka i miły zwiastun na koniec sezonu. Sprawiliśmy mistrzowi spore kłopoty. Do ok. 60 minuty prowadziliśmy 1-0. Niestety szybko tracimy 2 gole, a w końcówce 3 i ostatecznie przegrywamy 3-1. Wystarczy, że po pauzach wróciło 2 zawodników i gra wyglądała całkiem inaczej. Jeśli wszystko co zaplanowane uda się ogarnąć, to w Łące znów będziemy oglądać dobrą piłkę. Do zobaczenia w sierpniu.

A Lubliniec   Płomień Przystajń – Orzeł Babienica/Psary   0:3

Adam Młynek (trener Orła): Mecz w Przystajni był dla nas ostatnim w sezonie. Jadąc na mecz nie myśleliśmy o niczym, jak tylko o zwycięstwie, wygraliśmy wszystkie mecze w sezonie jak do tej pory i tym razem nie było inaczej. Zespół z Przystajni postawił nam trudne warunki, mocno zagęszczał środek pola i ograniczał się do kontrataków, z których niewiele wynikało. Mecz kończymy zasłużonym zwycięstwem 3:0, które było dla nas 26 zwycięstwem z rzędu- dla całego zespołu, dla całego klubu to historyczny wynik. Chciałem bardzo serdecznie podziękować zespołowi za cały ten miniony sezon, ponieważ wykonaliśmy kawał dobrej roboty !!!

.

A „AP SPORT” Sosnowiec   MKS Poręba – Zagłębiak Tucznawa   0:4

Krystian Białkowski (trener Zagłębiaka): Mecz z Porębą chcieliśmy zakończyć zwycięstwem. Przeciwnicy grali w 9 osobowym składzie, wielki szacunek dla przeciwników, że dograli cały mecz. Zwycięstwo pozwoliło nam wskoczyć na 10 miejsce w tabeli. Cieszymy się z tego, aczkolwiek czujemy spory niedosyt.

.

A „AP SPORT” Sosnowiec   SKS Łagisza – RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza   1:4

Marek Rejmund (prezes SKS): W piłce nożnej już tak jest, że nie zawsze lepszy wygrywa, a skuteczniejszy. I tak było w naszym meczu z Zagłębiem Dąbrowa Górnicza.  Cały mecz posiadaliśmy przewagę, stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe, ale byliśmy nieskuteczni, natomiast goście stworzyli w pierwszej połowie jedną groźną sytuacje i ją wykorzystali. Na drugą połowę meczu wyszliśmy z mocnym postanowieniem poprawy, ale znowu nic z tego nie wyszło. Atakowaliśmy, obijaliśmy słupki, a to goście strzelali bramki. Nam dopiero w 90 minucie udało się trafić do siatki rywali, za sprawą Bartoszka, ale była to niestety, tylko honorowa bramka, gdyż w tym momencie przegrywaliśmy już 0:4. Może drużyna w tym meczu myślami była już na imprezie kończącej sezon? Ale chęci gry i walki nie można było mojej drużynie odmówić i za to im dziękuję.

Damian Kościelny (trener Zagłębia): Ostatni mecz ligowy pokazał, w jakim miejscu jesteśmy i jakie miejsce powinniśmy zajmować na koniec sezonu. Mecz rozpoczęliśmy zgodnie z założeniami i oddaliśmy przeciwnikowi większą część boiska. W pierwszej połowie wykorzystujemy jedyną sytuację i do szatni schodzimy z jednobramkowym prowadzeniem. Druga połowa podobna, ale z większą ilością sytuacji z naszej strony, które prawie w 100% zamieniamy na bramki. Cieszy wygrana na tak trudnym terenie. Brawa dla drużyny za tak ciężki sezon!!!

.

A „AP SPORT” Sosnowiec   Skalniak Kroczyce – Iskra Psary   2:1

Robert Balcerowski (trener Iskry): Na ostatni mecz pojechaliśmy jak na wycieczkę. Takie podejście drużyny skończyło się porażką 1-2. Mimo to, chciałem podziękować całej drużynie, oraz zarządowi  za cały sezon i wykonaną w nim pracę. Teraz dwa tygodnie przerwy i 20 lipca rozpoczynamy przygotowania do następnego sezonu.

.

A „AP SPORT” Sosnowiec   KS Gmina Psary – Łazowianka Łazy   0:2

Hubert Maciążek (trener Łazowianki): Mecz ciężki, który miał sporo kontrowersji, sytuacji bramkowych oraz wiele walki na boisku! Po prostu się działo!  Dla takich meczy się gra, oraz chodzi się jako kibic oglądać. Sezon kończymy tak jak założyliśmy sobie w szatni! Wygrana, na którą pracowaliśmy przez całą rundę. Cieszy wygrana i postawa chłopaków za walkę i serducho jakie oddali w tym meczu. Cieszy fakt, że utrzymaliśmy 2 miejsce w tabeli. Bo tak naprawdę w sumie wszystko było w naszych nogach i głowach. Wytrzymaliśmy to i pokazaliśmy jak silną drużyną jesteśmy. Gminie Psary dziękuję za mega mecz i na pewno w przyszłym sezonie będą jednym z faworytów do awansu, życzę im powodzenia.

.

A „AP SPORT” Sosnowiec  Górnik Sosnowiec – AKS 1917 Niwka   3:1

Grzegorz Strzelec (trener AKS): Mecz bardzo otwarty. Dużo sytuacji z obu stron. Jednak to Górnik jest skuteczniejszy i wygrywa.

.

A „AP SPORT” Sosnowiec   Jedność Strzyżowice – Przemsza Okradzionów   6:0

Dominik Leśniak (II trener Przemszy): Mecz z Jednością nazwałbym meczem do zapomnienia. Już przed rozpoczęciem spotkania wiedzieliśmy, że czeka nas trudne zadanie, niska frekwencja i fakt, że nie gramy o nic, powodował, że chcąc nie chcąc motywacja była mniejsza. Jedność mimo zdobytej małej ilości punktów, pokazała naprawdę dobrą grę, ich nieustępliwość, zaangażowanie przesądziły o wyniku meczu. 6:0 to naprawdę duży wymiar kary, ale takie mecze też się w sezonie zdarzają. Dobrze, że nam zdarzył się takowy w sytuacji, w której mieliśmy zapewnione utrzymanie i nic złego już nas spotkać nie mogło.

.

A „FUTURE SPORT” Tychy   Siódemka Tychy – JUW-e Jaroszowice   1:4

Dawid Frąckowiak (trener JUW-e): Do tego meczu nie trzeba było nikogo dodatkowo motywować, ponieważ każdy wiedział o co gramy tego dnia. Co prawda nie był to porywający mecz w naszym wykonaniu, bo wiem na co nas stać, ale mimo wszystko mecz całkowicie pod naszą kontrolą. Wygrywamy z Siódemką pewnie 4:1 i na finiszu rozgrywek zasiadamy wygodnie na fotelu lidera wygrywając ligę. Wielkie podziękowania dla chłopaków za ten sezon. Brawo DRUŻYNA.