2:2  k.4:2

Karne zdecydowały…

W III rundzie piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice, rezerwy GKS-u Katowice wyeliminowały Spartę Katowice, ale dopiero po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie padł wynik 2:2.

Pierwsza połowa bardzo wyrównana. To w niej padły 4 bramki. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze w 15 minucie. Bramkę z bliska, technicznym strzałem obok bramkarza gości zdobył Nikodem Powroźnik. W 21 minucie Sparta wyrównała. Do wrzutki w pole karne najszybciej wyszedł Mateusz Kempski, który uprzedził bramkarza GKS-u i z bliska wepchnął – chyba klatką piersiową – piłkę do siatki. Gości poszli za ciosem i w 33 minucie wyszli na prowadzenie. Dokładną centrę Bartłomieja Kędzierskiego wykorzystał Javier Mayer, który strzałem głową pokonał Przemysława Pękse. W 42 minucie na mocny strzał z pola karnego zdecydował się Łukasz Trepka, Piłka zatrzepotała w samym okienku i mieliśmy wyrównanie. Wynikiem 2:2 skończyła się pierwsza połowa, choć w 45 minucie Powroźnik uderzył w słupek i GieKSiarze mogli zejść do szatni z prowadzeniem.

W drugiej połowie oglądaliśmy podobny scenariusz, do tego granego w pierwszej części. Była walka obu drużyn o każdy metr boiska. Jednak nic już nie wpadło i musieliśmy poczekać na rozstrzygnięcie w rzutach karnych. Tam bohaterem okazał się bramkarz gospodarzy, który dwa razy obronił strzały piłkarzy Sparty i dzięki tej wygranej piłkarze GKS-u awansowali do półfinału.

W nim już jest też Podlesianka Katowice, która pokonała rezerwy Ruchu Chorzów 3:0, oraz MKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie, która wygrała ze Slavią Ruda Śląska 5:2. Czwarta drużyna półfinałowa będzie z meczu Grunwald Ruda Śląska – Rozwój Katowice (mecz 8 października).

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

• MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • OKAZJONALNE.EU (piękne i praktyczne wyroby z drewna) – Zakupy On-line (Mysłowice)

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!