0:6    LGKS 38 Podlesianka Katowice

W I rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice, czwartoligowa Podlesianka wygrała pewnie w Szopienicach z UKS-em 6:0, ale przy tym musiała się troszkę napracować…

W obu ekipach brakowało kilku podstawowych graczy, więc obaj trenerzy musieli skorzystać z tych zawodników, którzy byli zdrowi. Od początku młodzież gospodarzy ambitnie walczyła z bardziej doświadczonym rywalem, więc mecz był w miarę wyrównany. Jednak w 16 minucie obrońca gospodarzy źle trafił w piłkę i ta trafiła pod nogi Patryka Mendeli, który z bliska nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. w 24 minucie Paweł Lisiński trafił w poprzeczkę bramki gospodarzy, piłka trafiła pod nogi gospodarzy, którzy wyszli z kontrą. Znakomitą sytuację miał Adrian Duplaga, który w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok bramki. Potem goście stworzyli sobie kilka sytuacji, ale dopiero w 41 minucie Krzysztof Renner trafił (po strzale głową) do siatki. I na przerwę obie ekipy schodziły do szatni przy prowadzeniu gości 0:2.

Druga połowa zaczęła się od bramki strzelonej przez Podlesiankę. Precyzyjnym strzałem przy słupku popisał się Grzegorz Niemczyk. W 68 minucie ładną akcją na skrzydle popisał się Oliwier Gasz, który ostro zagrał w pole karne, a tam ładnym strzałem w okienko popisał się Renner i było już 0:4. W 84 minucie Mendela uderza głową i podwyższa wynik na 0:5. Równo z gwizdkiem Dawid Pasieka strzela z bliska szóstą bramkę i sędzia kończy spotkanie.

Pewna wygrana Podlesianki, która w kolejnej rundzie spotka się ze Spartą Katowice. Dla gospodarzy była to cenna nauka, z której na pewno wraz z trenerem Adamem Dobrowolskim wyciągną to, co najlepsze, aby móc to przełożyć na grę i wygrane w meczach o punkty. “Chłopaki wybiegali spotkanie, jest to cenna nauka dla nas, mimo porażki jestem zadowolony z gry, bo momentami fajnie graliśmy…” – powiedział po meczu kapitan gospodarzy Paweł Samojluk. I trudno z Nim się nie zgodzić…

Gratulacje dla Podlesianki i jej nowego trenera Dawida Brehmera, który “żył przy linii” i chyba jakby mógł, to by jeszcze wskoczył na boisko, żeby pomóc swojej drużynie. Brawa dla gospodarzy za ambitną postawę i chęć gry w piłkę, a nie murowanie swojej bramki. Inauguracyjne spotkanie w Szopienicach oglądał Prezes Podokręgu Katowice Stefan Mleczko, oraz Wiceprezes Tadeusz Bizoń.

UKS Szopienice – Podlesianka Katowice   0:6