3:1

W lidze wygrali dwa razy, w pucharze przegrali…

W finale Poltent Pucharu Polski Podokręgu Sosnowiec, zmierzyły się ze sobą dwie drużyny czwartoligowe – Unia Dąbrowa Górnicza i Zagłębie II Sosnowiec. W lidze, dwukrotnie lepsi okazali się piłkarze Wojciecha Białka, teraz jednak w finale młodzież Zagłębia Sosnowiec wzięła rewanż i wygrała 3:1.

Zagłębiacy już w 20 sekundzie otworzyli bramkowo to spotkanie. Dokładniej zrobił to Kacper Wołowiec, który dostał dokładne podanie od Michała Barcia i strzałem w długi róg pokonał Aleksandra Webera. To podziałało na dąbrowian jak nokaut, ponieważ do końca pierwszej połowy nie mogli się pozbierać, a że sosnowiczanie też nie kwapili się z atakami, więc do końca pierwszej połowy wiało nudą.

W drugiej połowie pomimo tego, że padły trzy bramki, nie oglądaliśmy jakiegoś super widowiska. Serca mocniej zabiły kibicom Zagłębia w 53 minucie, kiedy to piłka po strzale Wołowca trafiła w słupek, a dobitkę Mateusza Mielczarka obronił Weber. Od 75 minuty, oba zespoły grały w “10”. Wcześniej pod prysznic za drugie żółte kartki udali się Maciej Małkowski z Zagłębia i Józef Misztal z Unii. W 82 minucie było 2:0. Bramkę z rzutu karnego zdobył Bartosz Paszczela. Chwilę potem było już 3:0. Kolejny stały fragment gry – tym razem rzut wolny wykorzystał w 86 minucie Barć. Drużyna Unii dzielnie walczyła o honorową bramkę i zdobyła ją w 93 minucie. Rafał Jędrzejczyk z bliska pokonał bramkarza Zagłębia.

Puchar i czek na 2500 złotych sosnowiczanom wręczył Prezes Podokręgu Sosnowiec Józef Grząba. Mecz oglądał również Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula.

Zagłębie II Sosnowiec – Unia Dąbrowa Górnicza   3:1 (1:0)

Wołowiec 1, Paszczela 82 (k), Barć 86 (w) – Jędrzejczyk 90+3

« z 5 »

źródło: własne, lokalnapilka.pl

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

• MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • OKAZJONALNE.EU (piękne i praktyczne wyroby z drewna) – Zakupy On-line (Mysłowice)

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!