Za nami kolejny sezon Ligi RED BOX w Katowicach. Rozgrywki wiosenne zakończyły się wielkim finałem Pucharu Ligi, który w sześciozespołowym finale wygrała notująca komplet pięciu wygranych ekipa MKS Balkony.

Finalne mecze Ekstraligi zostały całkowicie zdominowane przez Hunger-Bud. Drużyna Mariana i Daniela Langnerów pewnie pokonała zarówno WSD Sengam Sport, jak i Krysław S.C, jak najbardziej zasłużenie sięgając po złoty medal. Wicemistrzem został wspomniany Krysław, gdyż podopieczni Przemysława Kempnego nie byli w stanie odrobić kilku bramek straty. Jeśli chodzi o jedynego spadkowicza, zacięta walka trwała praktycznie do ostatnich minut finalnego meczu Tyskie-MPFC. Indywidualne błędy spowodowały, że rzutem na taśmę to „małpki” uratowały ekstraligowy byt, a z widmem degradacji zmierzyć się muszą tyszanie.

W Pierwszej Lidze po złoto sięgnął Dawid Felis i jego SPFC. Jest to bez dwóch zdań największa sensacja całych rozgrywek, gdyż chyba nikt przed startem sezonu nie spodziewał się takiego rozstrzygnięcia. Dwoma pozostałymi drużynami, które jesienią zobaczymy w „klatce” zostały KTG Śląsk, oraz Inwet. O srebrze zadecydowało bezpośrednie starcie pomiędzy tymi drużynami (na finiszu sezonu miały one tyle samo zdobytych punktów), które padło łupem „ślązaków”. Ostatnie, jedenaste miejsce zajęła Atria, która z uwagi na spore braki kadrowe nie była w stanie dotrzymać kroku m.in. Szmaragdowej Bestii, czy pRRojektowi.

Nie przeszedł „suchą stopą” przez sezon wiosenny mistrz Drugiej Ligi Szóstka Katowice/Smarthaft. W ostatnim boju nie sprostał on debiutantowi Prestige, który finalnie jak najbardziej zasłużenie sięgnął po srebro. Jako trzeci do Pierwszej Ligi awansował Auroland, który w ostatnich trzech meczach zanotował (choć nie bez kłopotu) wymagany do podium komplet punktów. Tym samym poza „pudłem” uplasował się Zielony Listek, Śląsk Katowice i WSD II, które dopiero jesienią będą mogły na nowo powalczyć o promocję.

Przed ligowcami zasłużony odpoczynek. Już wkrótce trzeba będzie jednak zacząć myśleć o jesieni, która na Rapid zawita już na początku września.

Nasza redakcja dziękuje organizatorom ligi RED BOX Katowice za udział medialny w tych fajnych rozgrywkach i mamy nadzieję, że spotkamy się na jesień! 

RED BOX SPORT

.

Kontakt: ligakatowice@rbsport.pl

Telefon: 790 204 371 lub 790 224 029

.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą usług pod linkiem:

https://rbsport.pl/

KONTAKT:

RED BOX KATOWICE
ul. Bukowa 1a (stadion GKS)
40-108 Katowice

TELEFONY:

Adam Komin tel.790 224 029
adam.komin@rbsport.pl

Sebastian Komin tel.730 995 504
sebastian.komin@rbsport.pl

GODZINY OTWARCIA:

Pon – Pt: 10-18
Soboty: 09-13

 

źródło: własne, Rafał Sacha

foto: lokalnapilka.pl

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • STUDIOBO.PL (oprawa graficzna Waszej drużyny) tel: 539 957 493, mail: biuro@studiobo.pl
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT – 530 000 566

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!