RED BOX SPORT

Za nami kolejny sezon Ligi RED BOX w Katowicach. Rozgrywki Jesień 2021 okazały się bardzo specyficzne, gdyż już podczas ich trwania nastąpiła zmiana obiektu, na którym rozgrywane były mecze. Wszystko przez remont Katowickiego „Rapidu”, ostatnią fazę dogrywano na położonym w Kostuchnie obiekcie MK Katowice.

Z takimi okolicznościami najlepiej poradzili sobie reprezentanci HUNGER-BUD-u, którzy obronili tytuł najlepszej drużyny Ekstraligi. Nie było to jednak łatwe, gdyż ogromny napór wicemistrzowskiego ostatecznie MKS-u Balkony trwał do ostatnich minut bezpośredniego meczu pomiędzy zainteresowanymi. Gol w 48 minucie dał jednak wygraną faworytowi, a trzy dopisane w ten sposób punkty przesądziły o układzie czuba tabeli. Podium zamknął Sanen, dla którego brąz jest bez dwóch zdań największym sukcesem w historii RED BOX-owych występów. Do Pierwszej Ligi spadł KTG Śląsk, który po niezłej pierwszej części sezonu pod koniec z uwagi na ogromne problemy kadrowe nie był w stanie obronić miejsca w gronie najlepszych.

Na zapleczu Ekstraligi zażarta walka o złoto trwała do ostatniego meczu. Z uwagi na choroby i kontuzje w wyścigu tego przedwcześnie wypadł Intercontrol, wszystkie pozostałe ekipy miały swoje atuty predysponujące ich do realnego myślenia o mistrzostwie. Koniec końców najlepszą drużyną okazała się Orange Team, które na finiszu rozgrywek pokonało osłabiony Prestige. Drużyny te na podium przedzieliły Tyskie Browary Książęce, które w najszybszy możliwy sposób powracają do elity RED BOX-u. Również dla podopiecznych Jacka Adamczyka będzie to kolejne podejście do Ekstraligi. Poprzednia przygoda (jeszcze pod szyldem Kraken Team) zakończyła się degradacją, z pewnością „pomarańczowi” wiedzą co zrobić, aby historia się nie powtórzyła. Absolutnym żółtodziobem w doborowym towarzystwie będzie zespół Pawła Ziaji, którego największym atutem wydaje się być topowy goalkeeper Arkadiusz Żerdziński.

W Drugiej Lidze niemal perfekcyjny sezon (jedna porażka ze Śląskiem Katowice) zanotował Zielony Listek. Absolutna dominacja doskonale rokuje na kolejne rozgrywki, do których Brajlich i spółka na pewno będą podchodzić jako mocny kandydat nawet do… awansu na pole Ekstraligowe. Srebrny medal przypadł weteranom WSD. Podopieczni Przemysława Kempnego mieli swoje trudne momenty, ale w kluczowych momentach rozgrywek ważne wygrane zapewnili im weterani; efektem czego druga pozycja w tabeli. O trzecią lokatę walka trwała do… ostatniego meczu tego sezonu. To właśnie wtedy ciężki bój z Czarnymi Końmi wygrała prowadzona przez „gracza sezonu” Trzynastka, finalnie okazując się nieco lepsza od czwartego na mecie Śląska Katowice. Dla ekipy Rafała Sachy to kolejne już rozgrywki zakończone tuż za podium, okazja do przełamania impasu pojawi się dopiero za kilka miesięcy…

I to tyle jeśli chodzi o jesień z Ligą RED BOX. Kolejne imprezy odbędą się już zimą, którą otworzy Turniej Oldboyów. W dalszej kolejności czekają nas emocje ze stacjonarną Śląską Ligą Halową, oraz Ligą Maluchów, więc aż do wiosny na nudę w wydaniu amatorów nie będziemy musieli narzekać.

KSKF RED BOX rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do zimowych projektów związanych ze sportem amatorskim.

Obejmują one:

– 05.12 Turniej Oldboyów

– 11.12 Ligę Maluchów (rocznik 2009/10)

– 12.12 Start Śląskiej Ligi Halowej

– 18.12 Ligę Maluchów (rocznik 2011/12)

Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 790 204 371, lub mailowo ligakatowice@rbsport.pl

 

RED BOX SPORT

.

Kontakt: ligakatowice@rbsport.pl

Telefon: 790 204 371 lub 790 224 029

.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą usług pod linkiem:

https://rbsport.pl/

KONTAKT:

RED BOX KATOWICE
ul. Bukowa 1a (stadion GKS)
40-108 Katowice

TELEFONY:

Adam Komin tel.790 224 029
adam.komin@rbsport.pl

Sebastian Komin tel.730 995 504
sebastian.komin@rbsport.pl

GODZINY OTWARCIA:

Pon – Pt: 10-18
Soboty: 09-13

 

źródło: własne, Rafał Sacha

foto: lokalnapilka.pl

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • STUDIOBO.PL (oprawa graficzna Waszej drużyny) tel: 539 957 493, mail: biuro@studiobo.pl

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

 

  Sengam Sport slaskisport.tv