XXVIII Mistrzostwa Śląska Sędziów im. Edwarda Konopki – Sosnowiec 15.01.2022

XXVIII Mistrzostwa Śląska Sędziów im. Edwarda Konopki rozgrywane w Sosnowcu na hali, przy ulicy Żeromskiego przeszły już do historii. Najważniejsza informacja jest taka, że mistrzami zostali sędziowie z KS Racibórz. Serdecznie gratulujemy !!! Mimo, że te rozgrywki były wyjątkowo wyrównane i o wygranej zdecydowały rzuty karne, to chyba właśnie sędziowie z Raciborza mieli “najzimniejsze głowy i grali z głową” zasłużenie wygrywając te mistrzostwa. Oczywiście trzeba wspomnieć, że “na fali” tego dnia były też KS Skoczów, Sosnowiec i Katowice. Miłą niespodzianką jest dobra postawa sędziów z Żywca. Troszkę mniej miłą jest odpadnięcie mistrzów z poprzedniej edycji KS Częstochowa już po fazie grupowej.

  Generalnie…najważniejsza była panująca na hali przy Żeromskiego atmosfera. Na każdym kroku widać było rozmowy sędziów z różnych miast. Tego w tych ciężkich czasach nam brakowało i było Nam wszystkim potrzebne! Jeśli dodamy do tego perfekcyjnie przygotowane mistrzostwa przez Podokręg i KS Sosnowiec (Tomasz Faracik, Jarosław Kaczmarek, Dariusz Wrona), bardzo sprawnie przeprowadzone mistrzostwa przez spikera Janusza Kiełtykę, sędziowanie mistrzostw przez “śmietankę” sędziów z kilku KS to zamyka nam się to jedną klamrą, którą można nazwać “WYŚMIENITE, piłkarskie rozpoczęcie roku i kolejnego sezonu”.

Mistrzostwa obserwowali między innymi: Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, zarazem Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, Prezes Podokręgu Sosnowiec Józef Grząba, Prezes Podokręgu Katowice Stefan Mleczko, Prezes Podokręgu Bytom Tomasz Wyszyński oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Herbert Jatta. 

W trakcie turnieju miała miejsce miła uroczystość, gdyż turniej odwiedzili przedstawiciele rodziny – patrona turnieju – Edwarda Konopki, którzy odebrali od organizatorów pamiątkowy grawerton. 

Podziękowania należą się także sponsorom mistrzostw: SENGAM SPORT, PAVONI Garnitury Janusz Pawłowski, TOM-PRES Tomasz Demidow, KOMINTECH Damian Wawrzyk, MEDEX Wojciech Woźniak, Zakład Remontowo-Budowlany Mariusz Łaski, Usługi Budowlane i Nadzór Techniczny Krzysztof Bąbik, AGRO-SUR Wojciech Surowiec, jak i Urzędowi Miasta Sosnowiec i Prezydentowi Arkadiuszowi Chęcińskiemu, oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Sosnowcu i Tomaszowi Rutkowskiemu, służbie medycznej, Paniom obsługującym (o żołądki uczestników i gości zadbała restauracja Victoria z Sosnowca) i wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tych mistrzostw.

Kontuzji na tym turnieju uległ Wojciech Rafalski z KS Bytom, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na zieloną murawę!

Ciekawostką jest również fakt, że w drużynie KS Bytom występowała sędzina Kinga Łuczyńska, której gratulujemy udanego występu. To z jakim zaangażowanie brała udział w meczach powodowało, że ręce same składały się do oklasków. Brawo!

Wracając do wydarzeń stricte piłkarskich to jak już wspomnieliśmy poziom był bardzo wyrównany. Podobnie jak na trwającym Pucharze Narodów Afryki padało mało bramek.

Najwięcej emocji było w finale, w którym brały udział KS Skoczów i Racibórz. Pierwsi objęli prowadzenie skoczowianie po strzale Grzegorza Kopca. Raciborzanie odrobili stratę (Tomasz Sobeczko), a chwilę potem Grzegorz Wojda wyprowadził ich na prowadzenie. Raciborzanie już “byli w ogródku i witali się z Gąską” (czytaj z mistrzostwem), lecz na minutę przed końcem meczu skoczowianie wyrównali po strzale Dawida Rakusa i o wygranej musiały zadecydować rzuty karne, a te lepiej wykonywali raciborzanie wygrywając je 3:2. Potem nastąpiła już eksplozja radości w obozie raciborzan, następnie przeszliśmy do zakończenia mistrzostw i do rozdawania medali.

Trzecie miejsce zajęli sędziowie z Katowic, którzy pokonali swoich kolegów ze Sosnowca 3:0.

Skład mistrzowski KS Racibórz:   Marek Kurzydym, Tomasz Sobeczko, Marcin Szymiczek, Bartosz Ochyj, Grzegorz Wojda, Andriej Usik, Kamil Dziok, Kamil Budka i Damian Harańczyk.

Turniej sędziowali: Angelika Gębka, Piotr Lasyk, Sebastian Jarzębak, Marcin Bielawski, Jacek Lis, Leszek Lewandowski.

Jak ogłosił na koniec Przewodniczący Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej Mirosław Górecki kolejne mistrzostwa za rok odbędą się w Rudzie Śląskiej.

Nasza redakcja dziękuję za miłe przyjęcie przez wszystkie osoby, z którymi mogliśmy dziś się spotkać i porozmawiać. Dziękujemy organizatorom za możliwość objęcia patronatem medialnym tych mistrzostw!

« z 4 »

ŁĄCZY NAS PIŁKALOKALNA PIŁKA !!!

źródło: własne, Rafał Sacha

foto: lokalnapilka.pl / RACIBÓRZ (slzpn.pl)

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków 
  • STUDIOBO.PL (oprawa graficzna Waszej drużyny) tel: 539 957 493, mail: biuro@studiobo.pl

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

 

  Sengam Sport slaskisport.tv