1:1  LKS Żyglin

Walczyli, krzyczeli, a na koniec podzielili się punktami…

LKS Żyglin zaczął już 3 sezon z rzędu w lidze okręgowej. Gospodarze z Nakła Śląskiego awansowali sezon temu  i po  latach nieobecności wrócili do tej ligi. Podopieczni Krzysztofa Sosinki, jak na razie starają się zdobywać punkty jako beniaminek i każdy punkt muszą ciężko wywalczyć. Przed meczem z Żyglinem wygrali jeden mecz i trzy przegrali. Jako, że Żyglin jest niedaleko, to niektórzy kibice traktowali ten mecz jako derby, a jak to w derbach… Zawsze jest walka, dużo krzyku i dużo emocji na ławkach. Tak też było i tym razem…

Fajnie się oglądało to spotkanie, bo nie było w nim nudy. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje strzeleckie. Tak jak w pierwszej, tak i w drugiej połowie było to żywe spotkanie. Jedynie na co można było narzekać, to na krzyk. Momentami, to nie szło słyszeć własnych myśli, bo ławki rezerwowe wraz z piłkarzami były tak głośne…

W 12 minucie ładnym, mocnym strzałem z okolicy lewego narożnika pola karnego popisał się Tomasz Karkocha, ale piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy. W 36 minucie gospodarze – trochę niespodziewanie, bo goście prowadzili grę w tym okresie – wyszli na prowadzenie. Długą piłkę dostał Mateusz Orlik i pokonał Daniela Kandziorę. Goście protestowali sygnalizując pozycję spaloną, ale sędzia wskazał na środek boiska. Przed przerwą gospodarze mogli zdobyć drugą bramkę. W 43 minucie sytuacji sam na sam z Kandziorą nie wykorzystał Marcin Milota i do przerwy w Nakle Śląskim był wynik 1:0.

Druga połowa to przewaga w posiadaniu piłki przez gości. Piłkarze Krystiana Szyguły wyszli z mocnym postanowieniem szybkiego strzelenia wyrównującej bramki. W 47 minucie Piotr Pilarski mógł wyrównać, ale bramkarz gospodarzy Dawid Walesa był na posterunku. W 56 minucie goście doczekali się bramki. Ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Tomasz Karkocha.

Tak jak napisaliśmy wcześniej, bardziej aktywni byli goście w drugiej połowie, ale gospodarze jak już ruszyli na bramkę gości to było groźnie. Do końca spotkania oglądaliśmy szaleńczą chęć z obu stron do strzelenia zwycięskiej bramki, lecz tego dnia piłka już nie chciała wpaść do siatki i mecz zakończył się – chyba – sprawiedliwym remisem 1:1.

ORZEŁ NAKŁO ŚLĄSKIE – LKS ŻYGLIN   1:1 (1:0)