Ciekawa inicjatywa powstała w Bieruniu, o której pisze portal Bieruń – Sprawy z twojego miasta.

GOL I PIAST ŁĄCZĄ SIŁY! POWSTANIE JEDEN SUPER KLUB!

Dobre informacje z bieruńskich boisk! Dotychczas rywalizujące ze sobą kluby piłkarskie z Nowego Bierunia Gol i Piast połączą siły. Tak powstanie jeden super klub skupiający w swoich szeregach ponad 250 zawodników. Będzie to największy klub w Bieruniu i całym powiecie bieruńsko-lędzińskim!

Decyzja została dopiero co przegłosowana. – Cieszę się, że zakończą się spory w szkołach i na boiskach o to, który klub jest lepszy. Razem stworzymy jedną społeczność i będziemy dumnie reprezentowali Bieruń – mówi prezes Gola Bieruń, Krzysztof Chlebowski.

Działacze nie ukrywają, że istotnym celem jest też powodzenie w rozgrywkach seniorskich obu klubów. – Nasz główny cel to utrzymanie drużyny w klasie okręgowej, a z drugą powalczenie o jak najlepszą lokatę w B klasie – mówi Michał Szczygieł, prezes Piasta.

Po rundzie jesiennej Piast zajmuje ostatnie miejsce w klasie okręgowej i grozi mu relegacja. Z kolei Gol jest drugi w B klasie, o dwie ligi niższej i walczy o awans. – Wymieszamy piłkarzy z obu drużyn i podzielimy na dwa zespoły. Ci lepsi jako BAP PIAST GOL powalczą o utrzymanie w okręgówce. Druga drużyna zawalczy o awans do A klasy – mówi Chlebowski.

Najważniejszym celem jest jednak stworzenie liczącego się ośrodka szkoleniowego. Jak zapowiadają, wszyscy zawodnicy będą trenować w jednym systemie, co ma przynieść wymierne efekty w postaci większej liczby zawodników na poziomach centralnych. Działacze będą też starać się o wymianę murawy na stadionie, bo teraz po każdym deszczu zalega tam woda.

Nowy klub ukonstytuuje się 1 stycznia 2022 roku. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

źródło: własne, Bieruń – Sprawy z Twojego miasta/facebook

foto: Bieruń – Sprawy z Twojego miasta/facebook

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • STUDIOBO.PL (oprawa graficzna Waszej drużyny) tel: 539 957 493, mail: biuro@studiobo.pl

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

 

  Sengam Sport slaskisport.tv