7:1KS Górnik 09 Mysłowice

Doświadczenie wygrało z młodością. Tak w skrócie można podsumować spotkanie dwóch Górników. Wygrał ten z Katowic 7:1.

Spotkanie choć rozegrane przed południem, toczyło się w temperaturze 27 stopni – a na sztucznej murawie Emki było pewnie o wiele więcej…Lepiej to znieśli doświadczeni gospodarze, którzy wygrali 7:1.

Mecz tak naprawdę bez historii. Doświadczeni piłkarze MK-i pokazali młodym juniorom Mysłowic, jak daleko jeszcze im do seniorskiej piłki. Na pewno była to dobra szkoła, aczkolwiek u młodych piłkarzy gości była chęć grania w piłkę. Nie było wybijania na oślep. Chcieli grać od bramki, a że popełniali wiele błędów i zanotowali wiele strat, to już trudno. Jest takie powiedzenie, że jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz…

Do przerwy już było po meczu, bo wynik brzmiał 5:0. Już w 9 minucie Rafał Ludwig “napoczął” gości. Dostał piłkę na 11 metrze, obrócił się i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza gości, któremu piłka jeszcze przeszła po rękach. W 35 minucie obrońca gości Piotr Kowalski zagrał piłkę przez środek, wprost pod nogi Daniela Bąka, a ten strzelił po ziemi, nie do obrony i było już 2:0. Chwilę potem było już 3:0, bo piłkę do bramki gości skierował Dawid Honysz. W 43 minucie super podaniem Piotr Trepka uruchomił Bąka na skrzydle, a ten pognał na bramkę Mysłowic i podwyższył wynik na 4:0. Piątą bramkę przed przerwą zdobył również głową Ludwig i po chwili sędzia wysłał piłkarzy na przerwę.

W drugiej połowie oglądamy dalej przewagę gospodarzy, ale to goście zdobywają honorową bramkę w 51 minucie. Błąd popełnia obrońca MK-i, piłkę przejmuje Kamil Czarny, który strzela obok bramkarza gospodarzy i mamy 5:1. W 71 minucie swoją bramkę w tym meczu (a mógł więcej, gdyby miał lepiej ustawiony celownik) zdobywa Łukasz Dąbrowiecki, który z bliska strzela obok wybiegającego bramkarza gospodarzy. Dzieła “zniszczenia gości” dokonuje bramką stadiony świata w 89 minucie Bąk, który z bocznego sektora boiska uderzył w samo okienko bramki strzeżonej przez bramkarza Mysłowic i po chwili sędzia kończy to jednostronne widowisko, zakończone wynikiem 7:1.

UKS Górnik MK Katowice – Górnik 09 Mysłowice   7:1 (5:0)