KS Górnik 09 Mysłowice 0:5

Dwie różne połowy zobaczyli kibice zgromadzeni przy ulicy Ludowej w Sosnowcu, dlaczego w Sosnowcu? Bo ze względu na wymianę murawy na stadionie Górnika, ten mecz właśnie Górnicy rozgrywali jako gospodarze.

Tak naprawdę był to mecz bez historii. Zagłębiacy wygrali zasłużenie, bo byli skuteczniejsi i lepiej przygotowani motorycznie. Górnicy tak naprawdę najlepszą sytuację stworzyli sobie w pierwszej połowie. W 15 minucie Sławomir Pach zagrał do Dawida Janczyka, a ten posłał piłkę nad wybiegającym bramkarzem Zagłębia Oliwierem Dubielakiem, lecz piłkę zmierzającą do bramki wybił z linii bramkowej Emil Kłosek. Był jeszcze faul na Janczyku w polu karnym, po którym sędzia powinien podyktować rzut karny, ale puścił korzyść… Sosnowiczanie też mieli swoje sytuacje, ale na posterunku był bramkarz Górnika. Do przerwy więc mieliśmy remis 0:0.

W drugiej połowie zobaczyliśmy bramki, lecz tylko dla jednej drużyny. Rozmontowywanie Górników rozpoczął w 54 minucie Alex Tanque, który wyprowadził swoich kolegów  na prowadzenie strzałem z rzutu karnego, za rękę Marcina Nowaka w polu karnym. Mysłowiczanie od tego momentu stracili jakby swój rezon i w ciągu kolejnych 26 minut stracili cztery bramki (66 minuta Adrian Troć, 71 minuta Tanque, 74 minuta Kaczmarek i Michał Barć 90+2 minuta). Bardzo ważne było to, że byliśmy dobrze przygotowani motorycznie do spotkania – powiedział po meczu trener gospodarzy Damian Nowak i to chyba był klucz do wygrania tego meczu.

GÓRNIK 09 MYSŁOWICE – ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC   0:5 (0:0)