Długo czekali na tą chwilę kibice z południowej dzielnicy Katowic Podlesia…

Ileż było sezonów, ileż było w nich emocji, a zawsze wchodził do IV ligi ktoś inny. Rok temu Szczakowianka, dwa lata temu AKS Mikołów, trzy lata temu Unia Kosztowy… Spokojnie, bez nerwów. Uspokajamy wszystkich kibiców z Podlesia, którzy jeszcze nie wiedzą co się stało. Teraz jest inaczej. Bezapelacyjnie i jak najbardziej zasłużenie awans do IV ligi wywalczyła drużyna Podlesianki Katowice. Przez cały czas ekipa Damiana Ostrowskiego “czuła na swoich plecach oddech” rezerw Zagłębia Sosnowiec i trzeciej Sparty Katowice, ale w każdym meczu robiła swoje. Krok po kroku, mecz po meczu. Nawet, gdy zdarzyła się przegrana, nie bito na alarm… W tym sezonie w Podlesiu były zimne głowy i to dało efekt. Czas zrobić szybki przegląd wojsk, sprawdzić jakimi armatami się dysponuje i czas przygotować się na bitwy czwartoligowe. Z jakim efektem? Zobaczymy już za kilka miesięcy…

Byliśmy bardzo ciekaw jak się czują przyszli czwartoligowcy i jak skomentują ten awans. O to co powiedział nam trener Podlesianki Damian Ostrowski i kapitan statku o nazwie Podlesianka Dawid Brehmer:

Damian Ostrowski: Po kilku latach starań o awans, w końcu udało Nam się go w Podlesiu zdobyć. Nie ukrywam, że to była bardzo ciężka kampania, bo poza samą ilością spotkań, która była bardzo duża, to forma rundy mistrzowskiej też była trudna i nieprzewidywalna. Sam awans pokazuje, że projekt, który wykonujemy w Podlesiu jest przemyślany oraz rozplanowany na bardzo profesjonalnym poziomie. Mimo trzech lat mojej pracy w klubie, to dopiero pierwszy pełny sezon, w którym pracuje z zespołem, co oczywiście bardzo mocno mnie cieszy i pokazuje, że droga trenerska którą podążam jest słuszna. 

Dawid Brehmer: Awans wywalczyliśmy nie po jednym udanym sezonie, a po kilkuletnim procesie. Po raz pierwszy powrót do 4 ligi zamarzył nam się przed sezonem 17/18 i od tego czasu budujemy zespół, który przez 4 lata ze 118 meczów wygrał 75% wszystkich pojedynków, przegrywając w zaledwie 10 meczach. Jak się okazało, efekt dało to dopiero w najtrudniejszym z możliwych sezonów, kiedy do wygrania była najpierw runda zasadnicza, a potem runda mistrzowska, w której wyzerowano nam zdobyte wcześniej punkty. Konsekwencja i upór dały nam w końcu wymarzony efekt!

Całemu Klubowi LGKS 1938 Podlesianka Katowice gratulujemy i życzymy sukcesów w IV lidze!

 

źródło: własne, Rafał Sacha

foto: lokalnapilka.pl

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • STUDIOBO.PL (oprawa graficzna Waszej drużyny) tel: 539 957 493, mail: biuro@studiobo.pl
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT – 530 000 566

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

 

  Sengam Sport