2:0

Mecz z gatunku “o awans”, obie drużyny miały szansę, ale wykorzystał ją Grunwald Ruda Śląska…

Grunwald nie mógł tego meczu przegrać, każdy inny wynik promował ich klasę wyżej. Goście myśląc o awansie musieli wygrać. Pierwsza połowa się odbyła, można tak powiedzieć. Oglądaliśmy kilka żółtych kartek dla gospodarzy, co groziło tym, że drugą połowę mogli gospodarze skończyć nie w 11, a w 10 lub 9. Na szczęście dla nich skończyli w 11. Remis do przerwy 0:0.

Druga połowa rozstrzygnęła… Choć kto wie jakby się ten mecz potoczył, gdyby w 55 minucie bramka dla gości została zaliczona. Padła jednak ze spalonego, więc dalej było remisowo. Gospodarze chyba zobaczyli, że nie ma żartów i strzelili gola 63 minucie. Dariusz Kot huknął z bliska jak z armaty. Teraz już goście musieli strzelić dwie bramki, jednak ciężko w tym dniu było strzelić choć jedną. W 81 minucie na około 40 metrze Kot minął bramkarza gości, który nie zdążył wybić piłki, podciągnął jeszcze kilka metrów i strzelił do pustej bramki. W tym momencie było już wiadomo, że “Zieloni” nie wypuszczą z rąk awansu…

Derby Rudy Śląskiej oglądało około 300 osób, w tym wielu znanych piłkarzy i działaczy. To było prawdziwe święto piłki nożnej w Rudzie Śląskiej. Gratulacje za awans dla całego klubu Grunwald Ruda Śląska!

GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA – JASTRZĄB BIELSZOWICE   2:0 (0:0)