1:1

Około 400 widzów, oprawa, doping przez 90 minut, a przede wszystkim mecz dwóch drużyn na bardzo wysokim poziomie… To był mecz o awans, awans, który był na wyciągnięcie ręki dla MKS-u, został wyrwany w końcówce meczu przez ekipę Marcina Wrońskiego…

Pierwsza połowa to na początku przewaga gospodarzy, którzy od razu zaatakowali gości. W 8 minucie sam na sam z Grzegorzem Kasprzikiem wyszedł Jakub Podyma, ale piłka po jego strzale minęła słupek! W 13 minucie ładnym rajdem popisał się Dawid Cichoń, ale trafił w Kasprzika. W tym okresie gry bramkarz Startu był wyróżniającym zawodnikiem swojej drużyny. Jednak w 25 minucie był bez szans przy strzale głową Podymy. Po tej bramce stadion eksplodował, bo przecież w tym momencie piłkarze MKS-u byli w okręgówce. Gospodarze nie poszli za ciosem. Mało tego, to goście wzięli się do roboty i przez ostatni kwadrans raz po raz kotłowało się w polu karnym gospodarzy. Do przerwy się jednak nic nie zmieniło i do przerwy było 1:0 dla gospodarzy.

Druga połowa to w dalszym ciągu ataki gości. Zrobiło się więc więcej miejsca na połowie Startu i gospodarze od czasu do czasu próbowali kontratakować, ale bez skutku. Piłkarze Startu w końcu osiągnęli co chcieli… W 71 minucie Mateusz Borys uciszył stadion. Wynik 1:1 premiował w tym momencie gości. Przy tym wyniku, to teraz piłkarze Krzysztofa Kiełba szturmowali bramkę Startu, ale bez skutku. Gdy sędzia tego meczu Robert Metelski odgwizdał koniec spotkania, w ekipie gości wybuchła eksplozja radości. Piłkarze MKS-u padli w rozpaczy na murawę…

Obie drużyny skupiły się na graniu w piłkę i stworzyły super widowisko. Szkoda, że tylko jedna z nich może awansować, bo obie zasłużyły na awans.

Gratulacje dla całego klubu Start Sierakowice za awans do ligi okręgowej. Życzymy powodzenia na tym szczeblu rozgrywek, a piłkarzom MKS-u życzymy tak samo tak dobrego kolejnego sezonu, jak ten, który się skończył!

MKS ZABORZE – START SIERAKOWICE   1:1 (1:0)