1:3

Walka w derbach…

Bardzo dobre widowisko zobaczyli kibice, którzy przybyli na mecz derbowy. Mecz był bardzo szybki, akcje się przenosiły od bramki do bramki, a przy tym to wszystko się odbywało przy świecącym słoneczku.

W 15 minucie Franciszek Górak minął bramkarza gospodarzy i oddał strzał na bramkę, ale w porę zablokował go Tomasz Taborski. Minutę później Wojciech Krotofil uderzył głową, ale piłkę z linii wybił Mateusz Kral. W 35 minucie było 1:0. Wspomniany wcześniej Tomasz Taborski dobrze bronił w swoim polu karnym, ale i też dobrze odnalazł się w zamieszaniu, jakie powstało w polu karnym gości po rzucie rożnym i z bliska zdobył bramkę. W 37 minucie Damian Taborski uderzył, ale piłka przeszła koło słupka. Goście też mieli swoje sytuacje, ale po pierwszej połowie to gospodarze prowadzili 1:0.

Druga połowa podobna do pierwszej. Również mecz walki i dużo biegania przez oba zespoły. Lepiej ustawiony celownik mieli jednak goście. Trzeba też przyznać, że nosa miał trener gości, który wpuścił 3 zawodników i każdy z nich zdobył gola. Bramkę wyrównującą zdobył w 68 minucie Bartłomiej Bzowski, który ładnym strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. W 81 minucie Mateusz Odyga ładnym strzałem w krótki róg pokonał bramkarza gospodarzy. Nadzieję na remis gospodarzom zabrał w 88 minucie Marcel Musielak, który przy biernej postawie obrońców AP skierował piłkę do pustej bramki.

AP Wyzwolenie Chorzów – Stadion Śląski Chorzów   1:3 (1:0)