0:0

Już w III kolejce doszło do derbów spadkowicza z IV ligi zawierciańskiej Warty, z awansującą z A-klasy Łazowianką Łazy. Na murawie padł bezbramkowy remis, choć większy niedosyt mogą czuć gospodarze, których powstrzymał Kowalczyk.
.
Dla obu zespołów, przerwa między sezonami wyglądała zupełnie inaczej. W Kolejarzu nie doszło do żadnej rewolucji kadrowej, choć niewątpliwie stratą jest odejście Piotrka Białka do Gliwic. Działacze MKS-u nadal prowadzą rozmowy, ale mają one na celu zwiększenie rywalizacji. W Warcie po spadku musiało dojść do sporych zmian i tak też się stało. Z ubiegłorocznej kadry pozostali w składzie Patryk Grim, Bartosz Zachara, Szymon Maszczyk i Franciszek Gajda. Norbert Bębenek przeszedł do siewierskiej Przemszy, Bartłomiej Bębenek, Jakub Bruzda i Tomasz Tryba wybrali grę klasę niżej w Zagłębiu Dąbrowa Górnicza, Mikołaj Poloczek wrócił z wypożyczenia do Dramy, Paweł Gajecki pozostał w IV lidze, ale w składzie Myszkowa, Adrian Długosz będzie szukał kolejnych minut w Szombrach, Cezary Sudoł zmienił grupę tej ligi i zespół na Kuźnię Ustroń, Denis Bartl zakończył wypożyczenie. W wyższej klasie zagrają również El Kessouati (Znicz Kłobuck), Mateusz Maziarz (Szczakowianka Jaworzno), Oskar Skrzyniarz (Pniówek Pawłowice), Piotr Trepka (Ceramika Opoczno), Jakub Macedoński (Górnik Zabrze), Michał Wroński (Piast Strzelce Opolskie), natomiast niżej Mariusz Kurasiński (Orzeł Kiedrzyn), Kacper Skrenik (LKS Krzyżanowice), Kamil Figura (ZET Tychy), Michał Gwóźdź (Piast Ożarowice). Na miejsce wymienionych zawodników, oprócz przesuniętych z rezerw kadrę wzmocnili Bartosz Duda, Bartosz Ptak, Piotr Nowakowski i Kacper Dąbrowski wszyscy z rezerw MKS-u Myszków, ponadto dwaj Mateusze Lipowski i Macek ze Stadionu Śląskiego. Z wypożyczenia wrócił Kacper Kowalczyk (Źródło Kromołów), a przygodę z piłką wznowił Damian Kocot (ostatnio FC Glattbrugg).
.
Wracając do spotkania, pierwsza połowa była bardziej wyrównana, gospodarze są bardziej zgrani, ponieważ przytaczając przysłowie “znają się jak łyse konie”, natomiast goście niewątpliwie muszą się jeszcze poznawać i wypracowywać schematy. Już w pierwszej minucie czujność bramkarza Warty sprawdził Kyrcz, ale piłka trafiła do rękawic. Osiem minut później zdawało się, że futbolówka jest ponownie w rękach Kowalczyka, ale Adrian Piżuch zdołał jeszcze włożyć głowę, ale bez efektu bramkowego. Minutę później, po drugiej stronie wrzutkę z lewej strony zamykał na wślizgu Kocot, ale piłka przeszła nad poprzeczką. W 19 minucie trójkowa akcja sprawiła, że Damian Nowak pomimo, iż był faulowany, wychodząc na bardzo dobrą pozycję oddał jeszcze strzał, ale ten nie znalazł drogi do bramki, a defensor tym samym nie został też ukarany kartonikiem. Na to odpowiedzieli podopieczni trenera Warty, najpierw poprzez główkę Kocota w polu karnym, a następnie poprzez strzał z pierwszej Maszczyka, który przeleciał nad poprzeczką. Upał coraz bardziej dawał się we znaki, ale nie przeszkadzało to w klarownych sytuacjach. W 39 minucie kibice byli przekonani, że wynik w końcu się zmieni, z lewej strony piłkę za bocznego i środkowego obrońcę dostał Adrian Piżuch i chciał ją zmieścić pod bramkarzem, ale ten uratował nie po raz ostatni swój zespół. Dwie minuty później, tym razem wrzutka z wolnego Łuszczyńskiego miała trafić do będącego za linią defensywy Białka, ale temu brakło centymetrów by ją “dziubnąć”.
.
Praktycznie od początku drugiej połowy, do 87 minuty mnożyły się sytuacje podopiecznych trenera Maciążka. Najpierw poprzeczkę ostemplował Kyrcz, który po aucie poholował piłkę i sprawdził wytrzymałość tej części bramki. W 57 minucie Łukasz Piżuch uderzył z dystansu, a Kowalczyk ratował się nogami, piłka trafiła jeszcze po odbiciu pod nogi Pająka, ale ten skierował ją obok długiego słupka. Chwilę później wymiana podań Łuszczyński, a młodszy z braci Piżuchów skończyła się strzałem, ale na posterunku był bramkarz KP. Szansę miał też wprowadzony za kontuzjowanego Kyrcza Laskowski, który już upadając na murawę ofiarnie jeszcze dotknął piłki, ale padłem ona łupem kogo… Kowalczyka. Kilkanaście sekund później jak nie wychodziło z 6 metra to Łuszczyński spróbował z dystansu i minimalnie obok. W 64 minucie najpierw postraszył ponownie Łukasz Piżuch, zza pola karnego, a kolejny stały fragment gry Łuszczyńskiego skończył się na  wykończeniu Białka na długim, a wynik i tak brzmiał 0-0. W 67 minucie kibice zacierali ręce po tym jak arbiter wskazał na wapno, do piłki podszedł Łukasz Piżuch, ale Kowalczyk wyczuł jego intencje i sparował piłkę do boku. Na tą chwilę bramkarz z Zawiercia śmiało stał się bohaterem spotkania, ale żeby jeszcze podkreślić swoją rolę, w 73 minucie wybronił zdawało się niemożliwą setę. Łukasz Piżuch zrobił wszystko świetnie, znalazł się w wolnej strefie prawej części szesnastki, huknął jak z armaty, a wspomnianemu powyżej pozostała instynktowna obrona, a ta i tak się udała ponieważ futbolówka przeszła po rękawicy, trafiła w słupek i nie wpadła do sieci. Ta akcja zdeprymowała zespół z Łaz i pod koniec dwukrotnie postraszyli rywale, najpierw po złym wyprowadzeniu Zachara uruchomił Kocota, ale ten był na spalonym. Natomiast chwilę później skuteczną interwencją popisał się Droździk, gdzie zgodnie z powiedzeniem niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić. Ostatecznie derby powiatu zakończyły się bezbramkowym remisem i obie drużyny muszą szukać pierwszego zwycięstwa w kolejnych kolejkach.