0:5

Orły z Bobrownik bez szans z ekipą ze Strzybnicy…

Jeśli jeszcze pierwsza połowa była dobra w wykonaniu gospodarzy, to w drugiej już tylko dominowali goście. Najważniejsze dla nich, że byli przede wszystkim skuteczni…

W pierwszej połowie nie było za dużo sytuacji. Gospodarze próbowali je tworzyć, ale nic groźnego z nich nie wynikało. Goście byli bardziej aktywni. W 18 minucie Mateusz Bajdała uderzył z ostrego kąta, ale piłka przeszła obok słupka. Chwilę potem goście znowu szybko wyszli z akcją i zawodnik Unii został sfaulowany w polu karnym. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem okazał się Patryk Wawrzinossek i od 23 minuty goście prowadzili 0:1. Do końca pierwszej połowy już nic się nie zmieniło i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 0:1.

Na początku drugiej połowy, widać było mobilizację w szeregach gospodarzy. Piłkarze Krzysztofa Kowalskiego mieli jakiś plan, który mieli realizować, ale legł on w gruzach już w 48 minucie. Do piłki, która została wrzucona w pole karne gospodarzy nie wyszedł bramkarz Orła, który chyba myślał, że wyjdzie ona poza linię końcową. Zgarnął ją kapitan gości Dominik Siwy i wycofał ją do Macieja Kocjana, który z bliska umieścił ją w siatce. Gospodarze jeszcze próbowali złapać kontakt. W 63 minucie bliski był zdobycia kontaktowej bramki Łukasz Juzoń, ale jego strzał w kapitalny sposób obronił bramkarz Unii. Zamiast 1:2, zrobiło się 0:3. W 64 minucie Paweł Opara oddał strzał, bramkarz obronił, ale piłka wpadła pod nogi Dawida Ziółki, który nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. W 67 minucie mogło być 0:4 po strzale Opary, ale piłkę z linii bramkowej wybija obrońca Orła. Ale co się odwlecze…  W 79 minucie Kamil Wawrzinossek strzela czwartą bramkę. Goście korzystają z bezsilności gospodarzy i atakują cały czas. Mecz zamyka w 88 minucie Opara, który zasłużył na strzelenie swojej bramki, a uczynił to ładnym, precyzyjnym strzałem przy słupku.

Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie. Oglądaliśmy plany na nowy obiekt, jaki gmina ma z czasem wybudować na miejscowym stadionie. Plan jest bardzo fajny i mamy nadzieję, że będziemy mogli kiedyś podjechać na obiekt z bieżnią, a przy tym zostanie zachowana stara, ale jakże piękna brama wejściowa na boisko.

ORZEŁ BOBROWNIKI – UNIA STRZYBNICA   0:5 (0:1)