3:1

W ostatniej 30 kolejce “Serie A” mogliśmy być świadkami derbów Sosnowca. Jak to w derbach bywa, nie zabrakło kibiców, dopingu, emocji i ładnej bramki…

Maraton ligowy dobiegł końca. Na deser sezonu kibice dostali mecz derbowy między miejscowym Górnikiem, a drużyną z Niwki. Mecz z Górnikiem był ostatnim meczem dla trenera gości Grzegorza Strzelca (o tym piszemy tutaj), jak i również kilku zawodników gości. Nie będziemy jednak pisać nazwisk, bo być może wraz z nowym sezonem wrócą do treningów i rozpoczną przygotowania z AKS-em.

Mimo walki z obu stron mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy. Na pochwałę zasługuje pierwsza bramka. W 10 minucie spotkania zawodnik gospodarzy Mateusz Wiatr zauważył, że bramkarz gości jest wysunięty przed bramkę i ładnym technicznym uderzeniem z daleka uderzył pod poprzeczkę. Bramka stadiony świata! Goście odpowiedzieli jeszcze w pierwszej połowie w 35 minucie golem Tomasza Jedynaka, ale riposta Górników była natychmiastowa i dwie minuty potem Wiatr strzela swoją drugą bramkę i na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 2:1.

Po przerwie obie drużyny stwarzały sytuacje, jednak tylko trafili gospodarze, a uczynił to w 83 minucie Mariusz Ludwiczek. Goście wcale nie musieli przegrać, ale nie miał swojego dnia napastnik Niwki Bartłomiej Ślufcik, który sam miał z trzy sytuacje stu procentowe…

GÓRNIK SOSNOWIEC – AKS 1917 NIWKA   3:1 (2:1)