Potwierdziły się informacje o tym, iż A klasowa drużyna KS Czarni Sosnowiec łączy się z Górnikiem Piaski, który spadł teraz z LO właśnie do A klasy. Trenerem Górnika będzie Sławomir Chodor, który podsumował jeszcze zakończony sezon z drużyną Czarnych. Poniżej również informacja ze strony Facebook-owej Czarnych Sosnowiec, która wyjaśnia powody połączenia z Górnikiem Piaski.

Sławomir Chodor: Fantastyczny sezon w naszym wykonaniu. Jako beniaminek staraliśmy się walczyć do samego końca o jak najlepszy wynik. Kadrowo niestety nie wyglądaliśmy zadowalająco w drugiej rundzie i tutaj chwała dla wszystkich, którzy zostali i bez żadnych kompleksów wzięli grę na siebie. Mamy bardzo wartościowych zawodników, widać dużą chemię w szatni. Myślę, że to było głównym czynnikiem decydującym o naszych wynikach jak również ogrom pracy, którą wykonaliśmy na boisku. Zdarzyły nam się małe wpadki, które niestety zadecydowały o mniejszej ilości punktów, jednak nie narzekamy. Nie ma co ukrywać, że Czeladź w tym roku była poza zasięgiem, ale staraliśmy się do końca deptać im po piętach. Gratulacje dla Zarządu za organizację i klimat w klubie. Nie wszystko było idealnie, jednak spotkała się grupa optymistów, która darząc do wysokich celów, prawie je osiągnęła. Warto jest marzyć, a tego nam nie brakuje. Chciałbym podziękować wszystkim za zaangażowanie i profesjonalne podejście, zarówno w obecnym jak i poprzednim sezonie.

Komentarz ze strony Czarnych Sosnowiec: Oficjalnie już chcemy was poinformować o zmianach jakie nastąpiły w naszych klubowych realiach. A więc potwierdzamy – Klub Sportowy Czarni Sosnowiec przestaje istnieć w tej postaci. W związku z brakiem możliwości dalszego rozwoju i funkcjonowania w Sosnowcu – brak infrastruktury dla takiego klubu jak nasz, brak miejsc do treningu, problemy z rozgrywaniem meczy ligowych jako gospodarz – a dodatkowo reaktywowanie drugiej sekcji męskiej pod nazwą KKS Czarni Sosnowiec – unikając paradoksu dwóch klubów o tej samej nazwie – kończymy realizację naszej wizji. Ale to nie koniec nas – to nowy początek. Przenosimy się, wszyscy, cała drużyna, zarząd i najbliżsi nam przychylni ludzie skupieni wokół tego projektu. Łączymy siły z naszymi przyjaciółmi z Czeladzi.

Naszym nowym domem będzie Górnik Piaski. Siedliśmy wspólnie do rozmów z pasjonatami takimi jak my, z ludźmi, którzy też mają wizję i chcą ją rozwijać. Ludzie którzy przeżyli wiele, szczególnie ciężkie 2 spadki poczynając od IV Ligi i zatrzymując się w A klasie – przynajmniej na chwilę. Aż trafili na nas. Wnosimy od siebie kręgosłup mocnej, zgranej drużyny. Drużyny z której nikt nie odszedł, drużyny która zostaje dodatkowo wzmocniona nowymi twarzami. Prezentację i personalia poznacie już na profilu Górnik Piaski. Ze swojej strony tak jak to było w Sosnowcu – obiecujemy walkę o najwyższe cele, o jak największą ilość wygrywanych meczów i strzelanych bramek. Stawiamy sobie za cel – grę o powrót klubu z Piasków najpierw do ligi okręgowej – a co będzie dalej czas pokaże. Kończymy zatem ten rozdział – piękne koszulki i wszystkie pamiątki zachowajcie może na lepsze czasy – a może trzymajcie jako unikaty 🙂 – Chcieliśmy dobrze i oddaliśmy temu wiele. Swojego czasu, zapału i pieniędzy. Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy nam pomagali i dziękujemy kibicom, którzy nas wspierali.
To co ? – Żegnamy się i zapraszamy do wspierania nas w sezonie 2021/2022 i oglądania tych świetnych, efektownie grających chłopaków na stadionie przy ul. Mickiewicza, Czeladź – Piaski.
Będzie się działo !
Z piłkarskim pozdrowieniem
Zarząd KS Czarni Sosnowiec Zarząd KS Górnik Piaski

 

źródło: własne, Rafał Sacha, KS Czarni Sosnowiec / facebook

foto: lokalnapilka.pl

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • STUDIOBO.PL (oprawa graficzna Waszej drużyny) tel: 539 957 493, mail: biuro@studiobo.pl
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT – 530 000 566

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

 

  Sengam Sport