3:5

Miłe złego początki dla Preczowa. Szybko strzelone dwie bramki, ale potem już było gorzej i do głosu doszli Górnicy…

Przed meczem oglądając pomieszczenia klubowe, które do bardzo fajnego stanu doprowadził Prezes Jacek Bobrowicz, rzuciła mi się tablica w kształcie boiska, a na niej napisane INO 3 PUNKTY. Niestety chyba ten plan wypalił tylko na początku meczu, bo im dalej trwał mecz, tym gospodarze gorzej celowali w bramkę gości. W meczu tym było tyle sytuacji, że opisując wszystkie brakło by nam miejsca… Jak już wspomnieliśmy, lepiej w mecz “weszli” gospodarze, którzy po kwadransie prowadzili 2:0. Najpierw w 12 minucie strzałem z bliska popisał się Michał Kaczmarek, a w 15 minucie technicznym lobem popisał się Jacek Kudlek. W tym momencie sygnał swoim kolegom dał Łukasz Baran, który raz po raz ostrzeliwał bramkę gospodarzy, ale dobrze bronił w tym okresie Kamil Gajoch. W końcu Baran wywalczył rzut karny, którego na bramkę zamienił Łukasz Wolf (39 min.) i ta bramka przed końcem pierwszej połowy dała kopa gościom na drugą połowę.

Druga połowa przyniosła nam pięć bramek. Pierwsi groźną akcję przeprowadzili gospodarze, ale bramki pierwsi w tej drugiej części strzelali goście z Sosnowca. Zaczął główką Baran (52 min.). Trzy minuty później piłkę za kołnierz wrzucił Gajochowi Mateusz Wiatr i z wyniku 2:0 zrobiło się 2:3. W 74 minucie było już 2:4, bo bramkę dla gości zdobył Igor Flak. “Tlen swoim kolegom” podał w 80 minucie Sławomir Madej, ale tylko na chwilę, bo Baran w 84 minucie dopilnował, żeby trzy punkty tego dnia pojechały do Sosnowca.

Gracz meczu to zawodnik gości Łukasz Baran, którego było wszędzie pełno. Ten zawodnik o “żelaznych płucach” dołożył jeszcze dwie bramki, wywalczył rzut karny. W takiej formie młodzież Górnika ma od kogo się uczyć. Gospodarze nie grali źle, ale muszą być bardziej skuteczniejsi, bo samą walką punków się nie zdobędzie.

KS PRECZÓW – GÓRNIK SOSNOWIEC   3:5 (1:0)