SKS Łagisza 2:0

Na 6 meczów sparingowych łagiszanie 5 przegrali, a raz tylko zremisowali. Przyszło grać ligę i na spokoju w pierwszym meczu wygrywają 2:0 i kasują 3 punkty…Sprawdza się to, co zawsze powtarzamy, że sparingi i liga żądzą się swoimi prawami…

W obu klubach oglądaliśmy wielu, szybkich, młodych zawodników, więc ciągle coś się działo na murawie, choć obie ekipy nie stworzyły wielu sytuacji. Po prostu większość gry toczyła się od pola karnego do pola karnego. Mecz wygrali gospodarze, a rozstrzygnięcie było w pierwszej połowie. W 24 minucie kapitalną bombą popisał się Kamil Zimoląg, który uderzył z ok. 35 metrów pod poprzeczkę. Łagisza poszła za ciosem i w 30 minucie było już 2:0, po bramce kolejnego Kamila, tym razem Dominiczaka, który bramkę zadedykował swojemu urodzonemu synkowi (przyłączamy się do życzeń!). Błąd popełnił bramkarz Niwki, który podał piłkę pod nogi zawodnika SKS-u. To, że goście nie mieli swojego dnia wyszło w drugiej połowie, gdy nie wykorzystali w końcowych minutach rzutu karnego (strzał Piotra Wolnego obronił specjalista od obrony rzutów karnych Bartłomiej Porada).

SKS ŁAGISZA – AKS 1917 NIWKA   2:0 (2:0)