Witamy serdecznie w OPM-ie, czyli w opiniach pomeczowych. Tutaj będą mogli Państwo poczytać opinie pomeczowe zebrane od prezesów, trenerów, kierowników i samych piłkarzy.

redakcja@lokalnapilka.pl

Opinie proszę wysyłać do wtorku do godziny 19.00

ZAPRASZAMY !!!

Ekstraklasa kobiet   Górnik Łęczna – KKS Czarni Sosnowiec   0:2

Sebastian Stemplewski (trener Czarnych): Jadąc do aktualnego mistrza mieliśmy swoje problemy zdrowotne. 5 podstawowych  zawodniczek z powodu kontuzji nie mogło wystąpić w tym mega ważnym spotkaniu. Dlatego mając swoje problemy wierzyliśmy w swoje umiejętności i jechaliśmy po 3 punkty. Podbudowani wynikami z soboty i dobrym wynikiem w niedziele, mogliśmy zrobić duży krok w kierunku mistrzostwa Polski. Dlatego te cenne punkty, które wywozimy z Łęcznej po golach Jędrzejewicz i Slukovej smakują podwójnie.  Mamy 8 punktów przewagi, ale cały czas musimy być skupieni i dążyć do upragnionego celu. Teraz w niedzielę przed nami Puchar Polski  z UJ Kraków. Bądźcie z nami!

.

Ekstraklasa kobiet   GKS Katowice – UKS SMS Łódź   1:1

Nadia Stanovic (GKS): Mecz był wyrównany, obie drużyny walczyły do samego końca. Jesteśmy bardzo zadowolone z naszej gry, bo realizowałyśmy dobrze założenia taktyczne, które miałyśmy na to spotkanie. Na pewno lepiej weszłyśmy w ten mecz, co też pokazuje bramka na 1:0. Chwilę później Łódź wykorzystała nasz błąd i strzeliły bramkę wyrównującą pod koniec pierwszej połowy. Przez całą drugą część spotkania trwała wyrównana walka i mimo tego, że miałyśmy sytuacje to nie zostały one wykorzystane. Na pewno jeszcze przeanalizujemy ten mecz, wyciągniemy wnioski, poprawimy parę błędów i przygotowujemy się na kolejne spotkanie – tym razem puchar Polski ze Śląskiem Wrocław.

.

IV “ZINA” gr.1   Gwarek Ornontowice – Raków II Częstochowa   0:1

Łukasz Biliński (trener Gwarka): Pierwsza połowa w naszym wykonaniu bardzo słaba. Raków był zespołem lepszym i strzelił bramkę po rzucie rożnym. Po przerwie i 3 zmianach zespół wyglądał dużo lepiej i tworzył groźne sytuacje, lecz niestety nie mieliśmy tego dnia szczęścia. Może martwić, że po dwóch kolejkach mamy zero punktów, dlatego trzeba się podnieść i walczyć, bo nikt nam punktów za darmo nie odda.

.

IV “ZINA” gr.1   Szczakowianka Jaworzno – Unia Kosztowy   5:0

Paweł Cygnar (trener Szczakowianki): Bardzo dobry mecz w Naszym wykonaniu. Zespół był bardzo zdeterminowany i uważam, że pokazał dużo jakości piłkarskiej. Z dużą pokorą przygotowujemy się do kolejnego spotkania.

Piotr Mrozek (trener Unii): Nic nie tłumaczy tej porażki. Ale porażki są od tego, aby wyciągać wnioski i  się uczyć. Czy i jaką lekcje wyciągniemy pokaże przyszłość. Gratuluję Szczakowiance, bo pokonać lidera – już byłego – w takich rozmiarach to naprawdę sukces.

.

IV “ZINA” gr.1   AKS Mikołów – Przemsza Siewierz   2:0

Tomasz Wolak (trener AKS): Już poprzednie spotkanie pokazało, że drużyna jest w dobrej dyspozycji, że potrafimy grać efektownie, ale chcieliśmy dołożyć jeszcze do tego efektywność, czyli żebyśmy strzelili więcej bramek niż przeciwnik i na pewno w tym meczu odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, aczkolwiek były też momenty, gdzie musieliśmy się mocno napracować, żeby nie stracić bramki i tu chwała chłopakom, że podzielili grę na skuteczną defensywę i bardzo skuteczną ofensywę. Cieszy nas to zwycięstwo, bo już w poprzednim meczu było widać, że w tej drużynie jest jakość piłkarska i to będzie przekładało się na grę na boisku, a ta dobra gra na zdobycze bramkowe i punktowe. Jeszcze raz dziękuję zawodnikom za zaangażowanie w ten mecz.

Artur Mosna (trener Przemszy): Dziękuję drużynie za walkę i zaangażowanie w meczu. Biorę całkowitą odpowiedzialność za wyniki zespołu. To grupa chłopaków, która nie zasługuje na to miejsce w tabeli.

.

IV “ZINA” gr.1   Szombierki Bytom – Polonia Łaziska Górne   1:3

Marcin Molek (trener Szombierek): Inauguracja na swoim boisku nie wypadła najlepiej. Przegraliśmy spotkanie z sąsiadem z tabeli. Mecz ułożył się dla nas fatalnie. Już w 7 minucie przegrywamy 1:0. Nie ukrywam, że bramka według mnie po spalonym ustawia mecz. Przeciwnik nastawiony na kontry, a my musieliśmy grać atakiem pozycyjnym. Najbliżej zdobycia bramki był Pstuś, gdyby wcześniej zdecydował się na strzał. Kolejną szansę mielibyśmy, gdyby sędzia odgwizdał rzut karny po zagraniu ręką przeciwnika. Gdy wydawało się, że wynik utrzyma się do przerwy Polonia wykorzystała swoją sytuację i przegrywamy 2:0. Po przerwie chcieliśmy odrabiać straty i tu znów brak komunikacji 2 naszych zawodników, korzysta na tym przeciwnik, a ratujący sytuację bramkarz prokuruje karnego. Przegrywamy 3:0. W tym momencie było już trudno odrobić straty. Przeciwnik bronił się mądrze i rozbijał nasze ataki. Bramka Juraszczyka na 3:1 to wszystko na co nas było stać tego dnia. Gratuluję Łaziskom. a my musimy szukać punktów w następnym meczu.

Daniel Tukaj (trener Polonii): Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że bardzo ważne zwycięstwo i bardzo cenne trzy punkty na trudnym terenie. Trzeba też powiedzieć, że dzisiaj byliśmy bardzo skuteczną drużyną. W pierwszej połowie wykorzystaliśmy większość swoich sytuacji bramkowych i dzięki temu mogliśmy sobie ustawić ten mecz, prowadząc do przerwy 2:0. Nie ustrzegliśmy się też błędów, co wykorzystał przeciwnik strzelając nam bramkę na 3:1. Jednak nasza spokojna gra pozwoliła nam uniknąć nerwowej końcówki. Dowieźliśmy wynik do końca i z przebiegu meczu zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Brawo dla chłopaków za realizację planu jaki mieliśmy na ten mecz. Jest jednak kilka rzeczy do poprawy i będziemy starać się to zrobić w kolejnych meczach ligowych.

.

IV “ZINA” gr.1   MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice – Sarmacja Będzin   1:0

Arkadiusz Spiolek (trener MKS): Był to tzw. mecz o 6 punktów. Nikt nie miał zamiaru odstawiać nogi, emocji nie brakowało. Uważam, że pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu. Mieliśmy przewagę na boisku, prowadziliśmy grę, w wyniku czego zdobyliśmy bramkę i tworzyliśmy sytuacje m.in. niewykorzystaną “sam na sam”. Chyba za bardzo nas to rozluźniło i pierwsze ok. 15 minut drugiej połowy przespaliśmy. Przeciwnik był bardzo zdeterminowany, a nam brakowało koncentracji, by utrzymać się przy piłce. Później mecz się wyrównał, nawet strzeliliśmy bramkę, która ostatecznie nie została uznana. Uważam, że nasza drużyna zasłużyła na te 3 punkty, szczególnie bardzo pewnie zagraliśmy w defensywie. Brawa dla chłopaków, za te cenne zwycięstwo, pokazali charakter i w kluczowych momentach nie dali się wytrącić z równowagi.

Michał Pluta (trener Sarmacji): Do meczu ze Świętochłowicami przystąpiliśmy brakiem dwóch podstawowych zawodników. Niestety odbiło się to na naszej grze. W pierwszej połowie zagraliśmy  za delikatnie. Na drugą połowę wyszedł całkiem inny zespół. Determinacja, zaangażowanie i wola walki. Tak chcemy grać przez całe 90 minut. Wyciągamy wnioski i przygotowujemy się do następnego meczu. Zawodnicy  z niecierpliwością czekają na mecz z Grodźcem, Chcą udowodnić, że Sarmację stać na to, żeby być wyżej w tabeli i zgarnąć komplet punktów w derbowym spotkaniu.

.

IV “ZINA” gr.1   RKS Grodziec – Warta Zawiercie   1:9

Piotr Tomsia (trener RKS): Wstyd, kompromitacja i złość to słowa, które cisną się na usta po tym meczu. Ze swojej strony chcę przeprosić kibiców i zarząd za ten mecz. Życzę drużynie pokazania swoich umiejętności w następnych meczach. Gratulacje dla przeciwnika za udzieloną lekcję gry w piłkę nożną.

.

A klasa Lubliniec   Warta Kamieńskie Młyny – Orzeł Pawonków   9:0     (wtorek)

Sebastian Golda (trener Warty): Cieszę się, że nareszcie runda się rozpoczęła, bo dokonaliśmy świetnych ‘ zakupów’ i mogłem  od razu z nich skorzystać. W pierwszej połowie szybko objęliśmy prowadzenie strzelając 2 bramki. Druga to już dokonywanie powolnej egzekucji kończąc strzelaninę na 9:0. Cieszy forma, choć musimy nad szczegółami nadal pracować.

.

I liga PLF „Grupa południowa”   Sośnica Gliwice – Górnik Polkowice   3:1

Łukasz Kujawa (trener Sośnicy): Terminarz nas w końcówce sezonu nie rozpieszcza. I potwierdzeniem był mecz z liderem z Polkowic. Niezwykle ważne zwycięstwo z zespołem, który bardzo dobrze operował piłką, dużo biegał i sprawiał nam kłopoty w rozegraniu piłki. Bardzo dobrze nam się mecz ułożył, bo znakomite uderzenie Tomka Dury ułożyło nam spotkanie. Wiele pracy wykonanej w tym meczu zaowocowało zagarnięciem 3 punktów, co daje nam w dalszym ciągu realną szansę na złapanie się do baraży o ekstraklasę.