0:0SKS Łagisza

24 kolejka A klasy sosnowieckiej rozpoczęła się już we wtorek meczem Górnika Sosnowiec z będzińską Łagiszą. Oba zespoły wygrały swoje mecze w poprzedniej kolejce. Na uznanie zasługuje szczególnie wynik gości, którzy wygrali u siebie, aż 14:0 z Zagłębiakiem Tucznawa.

Niestety w tym meczu atmosfera była jeszcze iście majówkowa, choć ambicji i woli walki nie można odmówić obu zespołom. Może wpływ na tą atmosferę miała pora rozgrywania meczu, bo wtorek – godzina 17.30 w pełnym słońcu nie jest zbyt dobrym terminem, ale grać trzeba było… W obu zespołach brakowało kilku graczy, bo ławki rezerwowych prawie świeciły pustkami…

Jeśli chodzi już o sam mecz, to sytuacji było jak na lekarstwo… Lepiej prezentowali się goście i to oni stworzyli w tym meczu dwie najgroźniejsze sytuacje, po których piłka mogła znaleźć się w siatce. Między 30, a 39 minutą goście wykonywali trzy rzuty rożne, ale to po ostatnim najlepszą sytuację miał Przemysław Jędrusik, który oddał z bliska mocny strzał, ale bramkarz Górnika był na posterunku. Druga można powiedzieć “setka”, to sytuacja z 66 minuty sam na sam Kamila Bartoszka, którego strzał ponownie obronił Konrad Włodarczyk, a dobitka poleciała wysoko, wysoko… nad poprzeczką. Więcej się w tym meczu nic nie działo. Remis ze wskazaniem na gości…

GÓRNIK SOSNOWIEC – SKS ŁAGISZA   0:0