“STATSCORE” FUTSAL EKSTRAKLASA

W 18 kolejce “Statscore” Futsal Ekstraklasy doszło do derbów Śląska. Po niespodziewanej porażce na własnym parkiecie z drużyną z Komprachcic 0:1, podrażniona drużyna Piasta miała chrapkę na 3 punkty. Z kolei gospodarze z Katowic potrzebowali 3 punktów jak ryba wody. Do bezpiecznej 13 pozycji brakowało im 9 punktów, więc każdy wygrany mecz i zdobyte punkty są na wagę złota. Niestety Katowiczanie nie mogli wystąpić w najsilniejszym składzie (brakło Vakhuli, Grecza i Łopucha).

Jak na derby przystało nie brakowało walki. Obie drużyny „gryzły” parkiet, stąd mogliśmy oglądać emocjonujące widowisko. Faworyzowani goście wyszli już na prowadzenie w 5 minucie po strzale Mrowca. Goście mieli przewagę w posiadaniu piłki i sytuacjach, ale to gospodarze wyrównali w 13 minucie po bramce z rzutu karnego Jończyka. Remisem zakończyła się pierwsza część.

Podobnie jak na początku pierwszej, tak i na początku drugiej połowy goście objęli prowadzenie. Ładnym strzałem przy słupku popisał się Szadurski. Potem oglądaliśmy koncert parad w wykonaniu obu bramkarzy. W 30 minucie mogło być 1:3, ale jeden z zawodników gości trafił w słupek. Na 3 minuty przed końcem AZS wycofał bramkarza i zamiast zdobyć 2 bramkę, mógł stracić 3, bo w 39 minucie Szadurski trafił w słupek. Gospodarze mogli wyrównać, ale strzał Jochymka trafił w słupek. Niestety ambitnie grającym gospodarzom nie udało się wyrównać i 3 punkty pojechały do Gliwic.

AZS UŚ KATOWICE – PIAST GLIWICE   1:2 (1:1)