“STATSCORE” FUTSAL EKSTRAKLASA

W 22 kolejce “Statscore” Futsal Ekstraklasy drużyna Clearexu Chorzów była faworytem w mecze z katowiczanami. Ale futbol bywa czasem przewrotny i nie zawsze pewniak wygrywa. Tak było tym razem. Nie wiadomo, czy na postawę AZS-u zadziałał efekt nowej miotły, czyli zmiana na ławce trenerskiej, czy fakt, że to mecz derbowy. Zadziałało i to jak! 6:2, takiego wyniku nikt się nie spodziewał. 13 dzień lutego okazał się pechowy dla Clearex-u. Na pewno też gdzieś w głowie chorzowian była bramka wyrównująca na sekundę przed końcem meczu w ostatniej kolejce z Piastem.

To, że goście nie będą mieć łatwo przekonali się już w 1 minucie, gdy Jochymek zdobył bramkę. Odpowiedź gości była natychmiastowa. W 3 minucie stojąc tyłem do bramki golem zdobytym piętką odpowiedział Leszczak. W 7 minucie Luszczek wyprowadził gości na prowadzenie. Gdy wydawało się, że Clearex przejmie kontrolę, katowiczanie wyrównali. W 12 minucie rzut karny pewnie wykorzystał Szczurek. Na przerwę goście mogli schodząc prowadzić, ale Leszczak nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego trafiając w poprzeczkę.

Kolejny cios katowiczanie zadali już w 32 minucie, gdy po szybkiej kontrze swoją drugą bramkę zdobył dla akademików Szczurek. Chwilę potem chyba był przełomowy moment meczu. To co zrobił w bramce Waszka nadaje się do interwencji kolejki, a nawet miesiąca. Na bramkę z dystansu strzelał Segiet, broni Waszka i wybija, ale do piłki podbiega Leszczak i z dwóch metrów jego strzał cudownie broni Waszka. To natchnęło jeszcze bardziej katowiczan. W 35 minucie kolejna kontra gospodarzy i Vakhula podwyższył na 4:2. Po tej bramce chorzowianie wycofali bramkarza, ale nie zdało to egzaminu. Padła za to piąta bramka dla AZS-u (Gładczak 36 minuta). “Gwóźdź do trumny” wbił Waszka w 40 minucie, który strzałem przez całe boisko zdobył bramkę i tym golem podsumował swój kapitalny występ.

Dlaczego Waszka jak Schmeichel? Zobaczcie interwencje Schmeichela w meczu Leicester – Liverpool….i wszystko jasne!

AZS UŚ KATOWICE – CLEAREX CHORZÓW  6:2 (1:1)