Łukasz Girek został kilka dni temu nowym Prezesem Zagłębia Sosnowiec. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Jaroszewskiego. Podczas obchodów 100-lecia Unii Dąbrowa Górnicza udało nam się porozmawiać z nowo wybranym Prezesem Zagłębia Sosnowiec.

 

Rafał Sacha: Panie Łukaszu, na początek gratulacje z okazji zostania nowym Prezesem Zagłębia Sosnowiec. I od razu zapytam, jaki ma Pan plan na Zagłębie Sosnowiec, żeby wróciło tam, gdzie wszyscy kibice Zagłębia by chcieli, czyli do Ekstraklasy? 

Łukasz Girek: Dziękuję za gratulacje. Tak jak już kilka dni temu mówiłem, w takim wstępie do mojej pracy, chcemy wrócić do Ekstraklasy, bo tam jest nasze miejsce, natomiast w chwili obecnej celem głównym jest stworzenie odpowiednio mocnych fundamentów organizacyjno – finansowych. Na bazie tego chciałbym zadbać o rozwój pozostałych obszarów funkcjonowania klubu. Oczywiście najważniejszy ostatecznie będzie efekt sportowy, ale żeby to osiągnąć i na stałe zagościć w elicie, musimy zadbać o podstawy.

RS: Powiedział Pan, że Zagłębie będzie mocne, jak i całe Zagłębie Dąbrowskie będzie mocne. To chyba dobry sygnał dla drużyn grających w niższych ligach i sygnał też dla zawodników, że teraz pod Pana sterami rozpocznie się współpraca z innymi, mniejszymi klubami z Zagłębia Dąbrowskiego i ten skauting będzie rozszerzony o niższe ligi w poszukiwaniu nowych zawodników.

ŁG: Bardzo na to liczę. Jestem z pokolenia, które pamięta bardzo mocny region Zagłębia Dąbrowskiego. Zagłębie było w Ekstraklasie, mieliśmy w 2, 3 lidze Niwkę, CKS Czeladź, Górnik Wojkowice. Tak jak już mówiłem wcześniej, im mocniejszy będzie cały region Zagłębia Dąbrowskiego, tym mocniejsze będzie Zagłębie Sosnowiec. Mówiłem już o tym będąc wiceprezesem Akademii, więc nie zamierzam rzucać słów na wiatr i zrobię wszystko, żeby ten cel zrealizować. Takie też rozmowy przeprowadziłem z dyrektorem skautingu Piotrem Polczakiem. Będziemy skupieni przede wszystkim na naszym regionie. Będziemy monitorowali bardzo dokładnie rynek lokalny. Chcemy dać chłopakom z takich klubów jak Unia Dąbrowa Górnicza, Warta Zawiercie, Przemsza Siewierz, RKS Grodziec, Sarmacja Będzin, Górnik Wojkowice, CKS Czeladź, Niwy Brudzowice, Tęcza Błędów, Cyklon Rogoźnik wyraźny sygnał, że obserwujemy Was, patrzymy na Was, dbajcie o siebie i swój rozwój, bo będziemy chcieli Was sprawdzić w Sosnowcu. Jestem przekonany, że mamy tutaj mnóstwo utalentowanych chłopaków, którzy mogą nam przysporzyć sporo radości. Byłem naocznym świadkiem, jak moi koledzy z Sarmacji Będzin – Adam Bała, Andrzej Kubica, Wojtek Nowak i Darek Całka rozwijali się, a następnie trafili na szczebel centralny, więc jestem przekonany, że takie historie znowu mogą mieć miejsce. 

RS: W programach wyborczych polityków kandydujących na stanowisko prezydenta, posła, czy senatora jest zawsze “kiełbasa przedwyborcza”, czyli obiecują wiele, a mało potem realizują. Ja zadam Panu proste pytanie. Kiedy Zagłębie Sosnowiec wyląduje pod Pana sterami w Ekstraklasie? Może Pan to obiecać kibicom?

ŁG: Chciałbym oczywiście, żeby stało się to jak najszybciej. Być może będziemy tam w przyszłym roku, być może później. Natomiast na pewno, w końcu na nowym Stadionie Ludowym pojawi się ekstraklasa. Tak jak mówiłem wcześniej, dla mnie priorytetem w tym momencie jest coś innego. Zależy mi, żeby zbudować bardzo mocne fundamenty finansowo organizacyjne i bardzo mocną Akademię, która zapewni nam stały dopływ świetnie wyszkolonych młodych piłkarzy.

RS: Reasumując to wszystko. Czego Panu Prezesie życzyć na tej nowej drodze…

ŁG: Ja już udowodniłem w Akademii, że jeśli założę sobie jakiś cel, jeśli mam jakiś plan, to ja go zrealizuję, więc to samo mam zamiar zrobić teraz na nowym stanowisku. Natomiast najważniejsze jest zdrowie. Z racji swoich wieloletnich doświadczeń w sporcie, z racji swojego wykształcenia, doświadczenia zawodowego, jestem dobrze przygotowany do wszelkich wyzwań na stanowisku prezesa Zagłębia Sosnowiec, natomiast jeśli zdrowie bo OK, to z resztą sobie poradzimy!

RS: Życzę w takim razie zdrowia i zbudowania tego fundamentu finansowo organizacyjnego, oraz dobrego skautingu w niższych ligach. Zatem czekamy na Zagłębie w Ekstraklasie ! Dziękuję bardzo za rozmowę.

 

źródło: własne, Rafał Sacha

foto: lokalnapilka.pl

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • STUDIOBO.PL (oprawa graficzna Waszej drużyny) tel: 539 957 493, mail: biuro@studiobo.pl
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT – 530 000 566

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

 

  Sengam Sport slaskisport.tv