W końcu ruszyła pierwsza liga. Kolejne mecze, kolejne emocje…

Sosnowieckie Zagłębie jest w bardzo złej sytuacji punktowej, a na domiar złego na “dzień dobry” podejmowało lidera z Niecieczy. Po bardzo średnim meczu Zagłębie zremisowało pechowo 1:1, tracąc bramkę  w 95 minucie. Strzelcem jej był M. Grzybek. Gospodarze prowadzili od 59 minuty po strzale N. Korzenieckiego. O tym młodym zawodniku pisaliśmy w sierpniu na naszych łamach.

Przypomnijmy:

“Bardzo długą – i to dosłownie – drogę przeszedł Nikolas Korzeniecki, aby wylądować w Zagłębiu Sosnowiec. Piszemy o Nim, ponieważ warto się przyjrzeć temu młodemu zawodnikowi, który niedawno, bo 11 sierpnia podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Kontrakt ten Nikolas podpisał na dwa lata. . Ten prawonożny zawodnik może grać na pozycji środkowego napastnika jak i defensywnego. . Nikolas urodził się 26 września w Vancouver. Od młodzieńczych lat Nikolas grał w klubach kanadyjskich. Jako ciekawostkę można podać, że w 2012 r. wyjechał On na Florydę, aby trenować z FCB Escolą. W 2015 r. trenował przez tydzień w szkółce w FC Barcelona Soccer Camp w Barcelonie. W 2016 r. pojechał ze swoją drużyną do Chorwacji grać mecze towarzyskie z Chorwackimi drużynami juniorskimi. W 2017 r. był na obozie piłkarskim w Anglii. W trakcie swojej kariery Nikolas miał możliwość trenować też z drużynami Lecha Poznań, Legii Warszawa, czy NK Rudes w Chorwacji… . Jak widać, jego CV piłkarskie już jest bardzo bogate. Miejmy nadzieję, że jego ambicja i ciężka praca będzie dobrze spożytkowana w klubie z Sosnowca, a być może za jakiś czas skorzysta z niego i nasza reprezentacja, czego mu oczywiście życzymy!”

Gra Zagłębia nie wyglądała źle, widać poprawę, więc jest nadzieja, że gracze trenera Moskala zaczną się pnąc w górę tabeli. A goście? Znów pokazali, że grają do końca, ale jak na lidera to zaprezentowali się dość słabo. No cóż. Pierwsze śliwki robaczywki…

  

Zagłębie Sosnowiec – Bruk-Bet Termalica Nieciecza   1:1 (0:0)

Korzeniecki 59′ – Grzybek 90+4′

« z 2 »

 

źródło: własne, Rafał Sacha

foto: lokalnapilka.pl

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • GOODLUCK (odzież, nadruki, akcesoria, piłki) tel: 694 727 782, mail: biuro@goodluck-sport.pl
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT – 530 000 566

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!