0:0

Zapowiadało się na dobre widowisko, a z boiska wiało nudą…

Już w 1 minucie goście pokazali, że nie przyjechali do Katowic na wycieczkę. Bardzo dobrze dysponowany tego wieczoru Patryk Małecki wpadł w pole karne i zagrał na przedpole GKS-u, ale na szczęście dla katowiczan Dawid Kudła wybił piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo. W 11 minucie Dawid Olejarka oddaje strzał na bramkę gospodarzy, piłka trafia jeszcze w nogi obrońcę gospodarzy Arkadiusza Jędrycha i uderza w słupek! W 14 minucie powinno być 0:1. W sytuacji sam na sam z Kudłą znalazł się Damian Michalik, ale przegrywa pojedynek z bramkarzem GieKSy. Dopiero w 22 minucie zawodnik gospodarzy Marcin Wasielewski z 16 metrów próbował nożycami uderzyć piłkę, ale ta poleciała wysoko nad poprzeczką. Jakub Arak przypomniał się kibicom w 34 minucie, gdy po centrze z rzutu rożnego uderzył piłkę głową, ale ta trafiła w ręce bramkarza Stali. Szczęśliwy remis dla katowiczan do przerwy.

Druga połowa bardzo nudna. Nawet niebo zapłakało nad piłkarzami i już do końca meczu lało w Katowicach. Najwięcej emocji było na początku drugiej połowy, gdy sędzia meczu Pan Mateusz Złotnicki z Lublina, przez bardzo długi czas sprawdzał VAR, odnośnie tego, czy Stali należał się rzut karny. Po kilku minutach okazało się jednak, że karnego nie będzie i graliśmy dalej… W 58 minucie Małecki ładnie uderzył, ale zmierzającą pod porzeczkę piłkę wybił Kudła. W 88 minucie jeszcze drugą żółtą kartkę zobaczył Michał Kołodziejski i GKS musiał kończyć ten mecz w “10”‘. To by było tyle jeśli chodzi o drugą połowę.

Przed piłkarzami Rafała Góraka mecz z Ruchem Chorzów. Każdy chyba wie, co to oznacza… Jeśli katowiczanie zagrają tak jak w meczu ze Stalą, to nie mają co liczyć na zdobycie jakiś punktów w Chorzowie. Jeżeli jednak przypomną sobie chociażby pierwsze połowy z Krakowa, czy Niepołomic (i nie cofną się jak będą wygrywać), to jest szansa na zdobycz punktową. Na pewno w tym tygodniu czeka trenera Góraka ciężki tydzień pracy, by wymyśleć plan na derby Śląska.

GKS KATOWICE – STAL RZESZÓW   0:0

foto i film: Rafał Sacha – lokalnapilka.pl

• OKAZJONALNE.EU (piękne i prakyczne wyroby z drewna) – Zakupy On-line (Mysłowice)