2:1

Super widowisko z happy endem dla mikołowian!

Gospodarze reprezentujący ligę okręgową i goście reprezentujący IV ligę, spotkali się w Mikołowie, aby rozegrać mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice. Po bardzo emocjonującym spotkaniu, puchar do góry wznieśli gospodarze, którzy wygrali w stosunku 2:1.

Początek pierwszej połowy był ciut chaotyczny, ale im dalej czas upływał, tym akcje obu drużyn były bardziej składne. Lekką przewagę w sytuacjach posiadali gospodarze, ale to goście strzelili pierwsi bramkę. W 41 minucie Jakub Hat oddał strzał zza linii pola karnego, bramkarz gospodarzy tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Bardzo zły schodził trener AKS-u Adam Krzęciesa na przerwę, który mecz obserwował z trybun, mogłoby się wydawać, że ma już plan na drugą połowę…

Fajnie, że ta złość u gospodarzy – którą było widać u nich w przerwie – nie poszła w złą stronę, tylko została pokazana w kilku akcjach i bramkach. W 67 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Kto w takim momencie bierze na siebie odpowiedzialność? Wiadomo… Kapitan i właśnie kapitan gospodarzy Jacek Wujec wziął tą odpowiedzialność na siebie i strzałem przy słupku (choć po rękach bramkarza Unii) zdobył wyrównującą bramkę. Zwycięską bramkę (strzał w same okienko) zdobył po indywidualnej akcji w 79 minucie Damian Wasiak. W końcówce meczu, za faul poza polem karnym, do szatni powędrował bramkarz Unii Piotr Adamek i goście musieli kończyć ten mecz w “10”. A po końcowym gwizdku nastąpił wybuch radości w szeregach gospodarzy. Tańcom i śpiewom nie było końca… Słowo należy się piłkarzom Unii, bo zasłużyli również Oni na słowa pochwały, za determinacje i wolę walki. Niestety, wygrany tego wieczoru mógł być tylko jeden…

AKS MIKOŁÓW – UNIA KOSZTOWY   2:1 (0:1)

Wasiak 79, Wujec 67 (k),  – Hat 41

« z 3 »

foto i film: Rafał Sacha – lokalnapilka.pl

• OKAZJONALNE.EU (piękne i prakyczne wyroby z drewna) – Zakupy On-line (Mysłowice)