1:2

W drugiej kolejce FORTUNA 1 LIGI Zagłębie Sosnowiec przegrało z Widzewem Łódź 1:2. Widzewiacy po tej wygranej są liderem.

Po dobrym początku ligi (remis w Gdyni z Arką) Zagłębie mogło się sprawdzić z mocnym w tym sezonie Widzewem. Mecz dobrze zaczął się dla sosnowiczan, którzy w 17 minucie po strzale Szymona Sobczaka objęli prowadzenie. Niestety Zagłębiacy nie dowieźli nawet nawet remisu do połowy, bo goście po dwóch bramkach wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do przerwy, ani do końca meczu. Wyrównał strzałem z rzutu karnego Paweł Tomczyk w 33 minucie. Zwycięską bramkę zdobył pięć minut później Radosław Gołębiowski mocnym strzałem z ostrego kąta. Tak więc udał się rewanż łodzianom za ostatnią porażkę w Sosnowcu, w końcówce poprzedniego sezonu 0:3.

W następnej kolejce Zagłębie jedzie do Polkowic na mecz z Górnikiem, natomiast lider z Łodzi podejmie Chrobrego Głogów. Najciekawszym pojedynkiem 3 kolejki będzie mecz GKS-u Tychy z Miedzią Legnica.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – WIDZEW ŁÓDŹ   1:2 (1:2)