3:2

W niedzielne, gorące przedpołudnie, na stadionie w Radzionkowie, miejscowy Ruch podejmował katowicką Spartę. Po bardzo emocjonującym i nerwowym meczu wygrali gospodarze 3:2.

W 5 minucie kapitan gospodarzy Bartłomiej Gwiaździński uderzył z ostrego kąta, ale Bartosz Kucharski był czujny w bramce. Trzy minuty później podobna sytuacja, ale tym razem Kucharskiego sprawdził Kacper Zalewski. Do trzech razy sztuka… W 14 minucie strzałem głową z bliska pokonał Kucharskiego Szymon Matysek i trybuny mogły się radować, ładną asystą również głową popisał się Rafał Otwinowski. Uciszył je szybko w 19 minucie Aleksander Januszkiewicz pokonując strzałem z bliska Rafała Strzelczyka. Gospodarze nie dawali za wygraną i w 29 minucie Szymon Siwy zagrał za plecy obrońców Sparty do Matyska, a ten z zimną krwią minął Kucharskiego i skierował piłkę do pustej bramki. I gdy wydawało się, że będziemy już do końca meczu świadkami takiej wymiany bramkowej i fajnej gry z obu stron, sędzia meczu w 36 minucie ukarał dwukrotnie żółtą kartką gracza gospodarzy Marcina Kowalskiego i Cidry musiały sobie radzić od tego momentu w dziesięcioosobowym składzie. Mało tego, to co się stało w 42 minucie, to już w ogóle uciszyło cały stadion. Głośno było jedynie na ławce gości. Obrońca Sparty Camilo Torres dostał piłkę w kole środkowym. Podciągnął z nią może z dziesięć metrów i huknął jak z armaty. Piłka wpadła w sam okienko! Remis 2:2 i druga połowa zapowiadała się apetycznie…

Miało być apetycznie i pysznie, a było troszkę mdło. Całą drugą połowę Sparta grająca z przewagą zawodnika “biła głową w mur”. Gospodarze znakomicie się bronili i wybijali katowiczan z rytmu. Najciekawiej było w ostatnich dziesięciu minutach. W 82 minucie Paweł Mazurek oddał ładny strzał pod poprzeczkę, ale Strzelczyk go wybronił. Minutę później gospodarze odpowiadają strzałem Michała Szromka, ale Kucharski broni. W 88 minucie Otwinowski kapitalną główką mógł pokonać Kucharskiego, ale ten pokazał, że tego dnia był dobrze dysponowany.  W 89 minucie stadion eksplodował! Gospodarze wykonywali rzut rożny, piłkę dwa razy głową zagrali piłkarze Ruchu i ta trafiła na 16 metr do Siwego, który precyzyjnym strzałem koło słupka pokonał Kucharskiego i zrobiło się 3:2! Sparta rzuciła się szybko do odrabiania strat i mogła wyrównać, ale strzał w 91 minucie Bartłomieja Kędzierskiego minimalnie był niecelny, a w 93 minucie strzał Mazurka trafił w poprzeczkę! Chwilę potem sędzia zakończył to emocjonujące od pierwszej do ostatniej minuty spotkanie.

Przed meczem nastąpiła miła uroczystość. Kibice Ruchu Radzionków ufundowali swoim piłkarzom dwa komplety nowych strojów i przed gwizdkiem sędziego nastąpiło symboliczne wręczenie kapitanowi Cidrów nowej koszulki. BRAWO KIBICE RUCHU!

RUCH RADZIONKÓW – SPARTA KATOWICE   3:2 (2:2)

Matysek 14, 29, Siwy 89 – Januszkiewicz 19, Torres 42

« z 3 »

źródło: własne, RaSa

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

• MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • OKAZJONALNE.EU (piękne i praktyczne wyroby z drewna) – Zakupy On-line (Mysłowice)

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!