4:0

W meczu 1/8 Pucharu Polski kobiet piłkarki GKS-u Katowice zdecydowanie pokonały piłkarki Śląska Wrocław 4:0 i pewnie znalazły się w ćwierćfinale PP. Można powiedzieć, że gospodynie zaczarowały wrocławianki. Jak zawsze swoją modlitwę przed meczem w bramce odmówiła Weronika Klimek, a po pierwszej strzelonej bramce Zofia Buszewska pokazała cieszynkę, w której usiadła po turecku, zamknęła oczy i chyba w myślach rzuciła jakąś klątwę na wrocławianki, by te nie wygrały. No i nie wygrały…

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy poświęconej zmarłemu niedawno Alojzemu Łysko jak i zmarłej niedawno Mamie trenera GKS-u. Przyłączamy się do kondolencji dla rodzin zmarłych osób.

A potem zaczął się mecz, w którym grała tylko jedna drużyna. Drużyna gospodyń. Od samego początku katowiczanki przejęły inicjatywę. Efektem tej przewagi był strzał w poprzeczkę Klaudii Miłek (11. min). W 27 minucie już było 1:0. Katowiczanki ładnie wykonały rzut wolny i strzałem z daleka popisała się Zofia Buszewska. Bramkarka Śląska wyciągnęła się jak długa, ale nie sięgnęła piłki. Piłkarki trenera Zająca poszły za ciosem i chwilę później prowadziły już 2:0. Swoją drugą bramkę, po strzale z rzutu karnego zdobyła Buszewska (31. min). Piłkarkom GieKSy było mało i w 44 minucie Klaudia Miłek strzałem zdobyła trzecią bramkę i na przerwę do szatni w lepszych humorach schodziły katowiczanki.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Przewaga należała do gospodyń, które zamknęły mecz w 67 minucie. Swoją bramkę zdobyła jak zawsze waleczna Kinga Kozak strzałem z ostrego kąta. Piłkarkom Śląska nie można odmówić ambicji i walki, ale tego dnia były po prostu zaczarowane przez katowiczanki i z awansu po meczu mogły się cieszyć piłkarki GKS-u. “Moje zawodniczki dobrze przepracowały ostatni okres i cieszę się, że widać progres…” – powiedział po meczu trener GKS-u Witol Zając. I trudno się z Nim nie zgodzić…

GKS KATOWICE – ŚLĄSK WROCŁAW   4:0 (3:0)