2:1

Derby jak to derby. Rządzą się własnymi prawami. Gospodarze byli faworytem spotkania, ale dopiero w końcówce zdobyli zwycięską bramkę.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie, W 12 minucie Dawid Pluta zdobył pierwszą bramkę po podaniu Patryka Fahrenholta i było 1:0. Goście próbowali atakować i te próby zostały nagrodzone. W doliczonym czasie pierwszej połowy kapitan gości Marek Zieliński popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 1:1.

W drugiej połowie każda z drużyn chciała zdobyć zwycięską bramkę. Udało się to dopiero gospodarzom w 87 minucie. Na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Żmuda i to On zapewnił 3 punkty gospodarzom. Szkoda, że nie udało nam się zdobyć choć jednego punktu w derbowym spotkaniu. Na papierze to był pojedynek Dawida z Goliatem, dlatego jestem dumny z drużyny za walkę do ostatniego gwizdka – mówił po meczu trener gości Łukasz Nowak.  Z kolei trener Victorii Piotr Pierścionek dziękował swojej drużynie: Gratuluje postawy mojej drużynie. Przed nami tydzień spokojnej pracy w dobrych nastojach.

Na całe opinie trenerów zapraszamy do środowych opinii pomeczowych (OPM).

VICTORIA 1918 JAWORZNO – ZGODA BYCZYNA   2:1 (1:1)