Witamy serdecznie w OPM-ie, czyli w opiniach pomeczowych. Tutaj będą mogli Państwo poczytać opinie pomeczowe zebrane od prezesów, trenerów, kierowników i samych piłkarzy.

redakcja@lokalnapilka.pl

Opinie proszę wysyłać do wtorku do godziny 19.00

ZAPRASZAMY !!!

Futsal  1/16 Puchar   BSF Busko Zdrój – Sośnica Gliwice   3:4   środa

Łukasz Kujawa (trener Sośnicy): Mecz był bardzo ciężkim spotkaniem, może nie w rozumieniu fizycznym, a psychicznym. Kontrolowaliśmy piłkę i budowaliśmy atak pozycyjny, ale nic z tego nie wychodziło. Dużo strzałów, ale z trudnych pozycji i dobra dyspozycja bramkarz była dla nas poważnym problemem. Zespół z BSF wykorzystał nasze błędy i zdobył w łatwy sposób bramki. Ale nie było tak, że Jasiek Biskup był bezrobotny, bo w bramce spisywał się świetnie. W drugiej połowie skorygowałem ustawienie i schemat ataku pozycyjnego i wreszcie przełamaliśmy się i udało się na kilkadziesiąt sekund do końca zdobyć bramkę na zwycięstwo. Mimo pewnych problemów spowodowanych meczem w środku tygodnia daliśmy radę i zasłużenie wygraliśmy ten mecz.

I liga PLF „Grupa południowa”   GKS Futsal Tychy – Sośnica Gliwice   3:5

Łukasz Kujawa (trener Sośnicy): Mecz z GKS Tychy wyglądał tak jak tego chcieliśmy. Skoncentrowani na dobrej grze obronnej i odpowiedzialnej grze ofensywnej. Praca jaka wykonaliśmy była bardzo dobra. Mecz toczył się zgodnie z naszym planem i pierwsza połowa mogła być bardziej okazała jakby Michał Hyży po raz 2 trafił z przedłużonego rzutu karnego. W 2 połowie nie wystrzegaliśmy się błędów i dość szybko i w krótkim odstępie czasu straciliśmy cały dorobek z pierwszej połowy i mecz zaczął się na nowo. Cieszyć może fakt,  że Marcin Brysz w nowym roku odzyskał ten swój instynkt strzelecki i mocno pracuje, by strzelać kolejne gole i tym razem tez się udało! Ważne zwycięstwo i konsekwencja w grze, którą planowaliśmy.

II liga PLF „Grupa Śląsko-Opolska”   Sośnica II Gliwice – FC 2016 Siemianowice Śląskie   1:3

Łukasz Jagiełło (trener FC): Mecz z rezerwami Sośnicy to jeden z takich meczy, gdzie cieszy tylko wynik. Gra nasza pozostawiała dużo do życzenia, było dużo niedokładności, błędnych decyzji, czy braku wykończenia akcji. Młoda drużyna Sośnicy pokazała się bardzo dobrze, jednak my po słabej pierwszej połowie zaczęliśmy grać pressingiem na całym boisku, co zaowocowało 3 bramkami Sebastiana Klausa.  Gospodarze nie wykorzystali w końcówce meczu dwóch przedłużonych rzutów karnych. W czwartek mecz na szczycie z rezerwami Rekordu Bielsko Biała, także zapraszamy wszystkich do oglądania relacji na naszym kanale YouTube.

Dawid Górski (trener Sośnicy II): Spotkanie nie powinno się tak zakończyć. W pierwszej połowie wyszliśmy na prowadzenie, jednakże ten stan zbyt długo się nie utrzymywał, ponieważ goście zdołali szybko wyrównać. Oddaliśmy prawie dwa razy więcej strzałów na bramkę przeciwnika, jednakże doświadczenie drużyny przeciwnej i nasze pojedyncze błędy przyczyniły się do faktu, iż kolejne spotkanie kończy się niekorzystnie dla Nas. Warto również wspomnieć, że nie wykorzystaliśmy dwóch przedłużonych rzutów karnych. Niestety zakończymy ligę na ostatnim miejscu w tabeli, choć wyniki wcale nie odwzorowują naszej gry.

Sparing   Cyklon Rogoźnik – LKS Goczałkowice   1:3

Mateusz Mańdok (trener Cyklonu): Na początku chciałem podziękować drużynie z Goczałkowic za to, że zaproponowała nam grę kontrolną. Takim zespołom się nie odmawia. Konfrontacja z drużyną 3-ligową to super nauka. Zagraliśmy na tyle, na ile nas na obecną chwilę stać. Pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu. Zawodnicy mega skutecznie realizowali przedmeczowe założenia i rywale musieli się trochę napracować, aby stworzyć sobie sytuacje. My nie pozostawaliśmy bierni pod bramką 3-ligowca i ku mojej radości stworzyliśmy sobie kilka bardzo dobrych okazji. Udało się wykorzystać jedną i do 70 minuty prowadziliśmy 1-0. W ostatnich minutach meczu dało o sobie znać duże zmęczenie w mojej drużynie i Goczałkowice zepchnęły nas do obrony. Ostatecznie ulegliśmy 1-3 tracąc dwie bramki odpowiednio w 84 i 89 minucie. Wiem, że to tylko sparing, ale cieszę się, że po meczu w którym nieznacznie przegrywamy z piątą siłą 3 ligi mogę powiedzieć: gra lepsza niż wynik! Na pewno będzie to pozytywny kop do dalszej pracy w okresie przygotowawczym. Szacun dla chłopaków z obydwu drużyn za grę w tak trudnych warunkach atmosferycznych.

Sparing   KS Decor Bełk – Przemsza Siewierz   2:0

Marek Piotrowicz (trener KS): Pożyteczny sprawdzian na trudnym terenie z dobrym przeciwnikiem. Cieszy mnie dobra gra w defensywie. To chyba pierwszy sparing w którym nie straciliśmy bramki. Widać postępy w grze. Oby tak dalej.

Artur Mosna (trener Przemszy): Zagraliśmy dzisiaj poprawny sparing. Obecnie drużyna jest w okresie, kiedy trenuje bardzo mocno. Widać dzisiaj było po zespole objawy zmęczenia. Bardziej sprawiedliwy w tym meczu byłby remis. Zabrakło nam skuteczności. Nie wykorzystaliśmy min. rzutu karnego i paru innych sytuacji. Jeżeli chodzi o sytuacje bramkowe to było ich tyle co u rywala. Ja jestem pozytywnie nastawiony. Przed chłopakami jeszcze dużo ciężkiej pracy. Spokojnie przygotowujemy się i realizujemy swoje cele.

Dawid Stambuła (bramkarz Przemszy): Głupia bramka na 0:1. Brakło szybkości i koncentracji. Stworzyliśmy swoje sytuacje w tym nie wykorzystany karny. Fajnie, że to ćwiczymy na treningach realizujemy w meczu. Kolejna przegrana, ale nie przywiązujemy aż takiej uwagi do wyniku. Myślę, że zespól będzie do tej rundy wiosennej dobrze przygotowany i będziemy wygrywać, żeby nasi kibice byli zadowoleni.