Witamy serdecznie w OPM-ie, czyli w opiniach pomeczowych. Tutaj będą mogli Państwo poczytać opinie pomeczowe zebrane po każdej kolejce ligowej.

redakcja@lokalnapilka.pl

Opinie proszę wysyłać do wtorku do godziny 19.00

ZAPRASZAMY !!!

IV “ZINA” gr.1  Raków II Częstochowa – Unia Kosztowy   2:0

Tomasz Kuźma (trener Rakowa II): Przede wszystkim cieszymy się z trzech punktów, bo to one były dla nas priorytetem. Po to wychodzimy na boisko, żeby wygrywać i dzisiaj schodzimy z niego bardzo szczęśliwi. Ten mecz był otwarty. Przeciwnik odgryzał się groźnymi atakami w pierwszej połowie. Z minuty na minutę przejmowaliśmy inicjatywę. Uważam, że ten wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy. Mógłby być wyższy, ale szanujemy ten wynik. Cieszymy się przede wszystkim z trzech punktów. Uważam, że Unia Kosztowy to przeciwnik, grający z pomysłem, który postawił nam wysokie wymagania jak na poziom IV ligi i z pewnością może jeszcze namieszać w kolejnych meczach.

Łukasz Nowak (trener Unii): Po niezłej grze, przegraliśmy z najlepiej zorganizowanym zespołem w naszej lidze. W każdym meczu chcemy się rozwijać i walczyć o komplet punktów. Wiedzieliśmy, że w tym pojedynku będziemy musieli dużo pracować bez piłki, ale potrafiliśmy też kreować swoje szanse. Szkoda, że zabrakło zimnej krwi w kluczowych momentach pod bramką przeciwnika. Takie mecze pokazują, ile jeszcze przed nami pracy. Aktywność w grze w każdym sektorze boiska, w każdym momencie gry to jest coś, nad czym stale pracujemy. Przy pierwszej straconej bramce zabrakło właśnie aktywności, a włączył się tryb obserwatora u niektórych zawodników. Natomiast druga bramka, to brak odpowiedniej współpracy Matery i Słowikowskiego. Zrobimy wspólną analizę i wierzę, że za tydzień będziemy mocniejsi.

IV “ZINA” gr.1  Ruch Radzionków – Gwarek Ornontowice   1:0

Marcin Dziewulski (trener Ruchu): Dobrze wiedzieliśmy, że naprzeciw nas stanie mocny, dobrze poukładany i zdeterminowany rywal, który będzie mieć w pamięci dramaturgię naszego jesiennego spotkania. Gra musiała być więc trudna. Przeciwnik był zorganizowany i znał nasze atuty, które próbował neutralizować. To było spotkanie z kategorii: kto zdobędzie gola, ten wygra. Byliśmy w tym być może trochę solidniejsi pod bramką Gwarka, wytrwaliśmy momenty ataków rywala i wygraliśmy.  Chcieliśmy utrzymać rytm meczowy. Zagraliśmy, to był chyba jeden z najtrudniejszych meczów jaki graliśmy od dłuższego czasu. Tym bardziej wielkie słowa uznania dla chłopaków i szacunek dla drużyny przeciwnej, która była groźna i zmusiła nas do totalnej dyscypliny, by móc przetrwać.

Łukasz Biliński (trener Gwarka): Bardzo szkoda tego meczu, bo uważam, że z przebiegu gry zasłużyliśmy przynajmniej na 1 punkt. Ale niestety byliśmy nieskuteczni pod bramką przeciwnika. Szkoda także straconej bramki, bo kilka minut wcześniej to my byliśmy o krok od gola, ale w prostej sytuacji Boczar nie trafił z bliskiej odległości. Cieszy, że z przeciwnikiem, który walczy o pierwsze miejsce potrafimy prowadzić grę i optycznie być zespołem lepszym, ale za to nie przyznaje się punktów. Także z pokorą patrzymy dalej i walczymy o kolejne punkty.

A „VITASPORT” Katowice   Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie – Urania Ruda Śląska   3:1

Krzysztof Szybielok (trener Siemianowiczanki): Pierwsza polowa senna i wolna, praktycznie prowadzona w środku boiska bez poważnych sytuacji podbramkowych. Wyjątek stanowi sytuacja Mateusza Tomczyka zakończona strzałem na bramkę i zdobyciem prowadzenia przed przerwą. Na drugą połowę wyszliśmy już bardziej pobudzeni i nasza gra wyglądała ciekawiej. Zmiany dokonane w czasie trwania drugiej połowy przyniosły skutek w postaci zdobycia gola na dwa, a później na trzy do zera. Przeciwnik pokusił się o jedno trafienie w końcówce meczu, które jednak nie miało wpływu na obraz i końcowy wynik spotkania.

źródło: własne, Rafał Sacha, ruchradzionkow.pl