XI Mistrzostwa Polski Oldbojów w Piłce Nożnej 6-osobowej im. Tomasza Wiejachy dla Pogoni Szczecin.

W sobotę i niedzielę na sztucznym boisku Zagłębia Sosnowiec, odbyły się XI Mistrzostwa Polski Oldbojów im. Tomasza Wiejachy. W Sosnowcu stawiło się ponad 25 zespołów. W sobotę odbywały się rozgrywki grupowe, a w niedzielę odbyła się runda pucharowa. Mistrza bronili piłkarze Westovii Tarnów. Nie przyjechała ekipa KS Lublin, a szkoda, bo piłkarze z Lublina zawsze podnoszą poziom turnieju. Pogoda w sobotę dopisała, było upalnie. W niedzielę było również parno, ale bez słoneczka. Czasem fajnie zawiało i robiło się ciut chłodniej.

Turniej wygrali faworyzowani piłkarze Pogoni Szczecin, którzy w finale pokonali drużynę gospodarzy Zagłębia Sosnowiec, ale dopiero po rzutach karnych. W regulaminowym czasie był wynik remisowy 1:1. W małym finale wygrała drużyna Zagłębia Dąbrowskiego, która pokonała – zdeklasowała – zeszłorocznego mistrza Westovię Tarnów 7:0. Wynik był konsekwencją kilku kontuzji w ekipie Westovii, w tym bramkarza, który nabawił się kontuzji w meczu z Pogonią Szczecin.

Jak zawsze mogliśmy oglądać wielu ligowców i ich nietuzinkowe zagrania. A oglądali je również min. Prezes Podokręgu Sosnowiec Józef Grząba, Prezydent Miasta Sosnowiec Arkadiusz Chęciński, jak i również byli Prezesi sosnowieckiego Zagłębia Leszek Baczyński i Marcin Jaroszewski. Brawa dla Organizatorów, za kolejną dobrze zorganizowaną imprezę piłkarską. Miłym gestem było ufundowanie nagrody przez ekipę Łodzianki dla zwycięzców, czyli w tym przypadku dla Pogoni Szczecin, oraz oddanie piłek dla domu dziecka przez drużynę Zagłębia Dąbrowskiego. Do piłek dołożyli się Portowcy w postaci kilku toreb, Super sprawa! Brawo! 

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników i zapraszamy za rok !!!

 

Najlepszy zawodnik – Piotr Malinowski – Zagłębie Dąbrowskie

Najlepszy bramkarz – Marcin Markiewicz – Pogoń Szczecin

Najlepszy strzelec – Łukasz Burczyk – Zagłębie Sosnowiec

ŁĄCZY NAS PIŁKALOKALNA PIŁKA!

« z 14 »

 

źródło: własne, Rafał Sacha

foto: Rafał Sacha – lokalnapilka.pl

 

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO “LOKALNA PIŁKA” OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) – DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) – Sławków
  • OKAZJONALNE.EU (piękne i praktyczne wyroby z drewna) – Zakupy On-line (Mysłowice)

 

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

 

  slaskisport.tv