LKS Przemsza 0:3 JSP Szczakowianka Jaworzno
W meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec Przemsza Siewierz uległa “Drwalom” z Jaworzna 0:3. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu gospodarzy, ale nie można odmówić im walki do końcowego gwizdka. Dla gości pierwsze dwie bramki strzelił Jakub Sewerin – pierwsza już w 14 minucie, a druga w 44 minucie. Do przerwy ekipa z Jaworzna prowadziła 2:0. Po przerwie zobaczyliśmy w drużynie gości jeszcze Pawła Cygnara i Marcina Smarzyńskiego, co było sygnałem, że jaworznianie nie będą bronić wyniku, a wręcz przeciwnie. Lepiej też grali gospodarze, wśród których szalał wprowadzony na boisko Kamil Adamczyk. Bramkę jednak strzelili goście, a dokładniej w 89 minucie Mateusz Budak.
Wynik 0:3 jest może ciut za wysoki, ale na pewno zasłużony. Wśród gospodarzy nie oglądaliśmy Łukasza Burczyka, a bramkarz Dawid Stambuła odpoczywał na ławce rezerwowych. Ciekawostką był fakt, że mecz był rozgrywany przy sztucznym świetle (18.30) i drugi fakt, że w drużynie Przemszy zadebiutował 16-letni Piotr Wysocki – gracz B klasowych rezerw.
Przed obiema ekipami ciężki weekend. Gospodarze z Siewierza jadą do Częstochowy na mecz z rezerwami Rakowa, natomiast goście z Jaworzna jadą do lidera z Radzionkowa.