NERWOWO NA NIWCE…

W sobotnie popołudnie zostało rozegrane spotkanie II rundy XXVII Halowych Mistrzostw Śląska im. Edwarda Konopki. Na parkiet wyszli sędziowie z Sosnowca i Bielska Białej.

Bramki, kartki żółte, czerwone, przepychanki, rzuty karne…Działo się. Najlepsze jednak jest to, że po meczu wszyscy przybili sobie piątki i nie było żadnych pretensji.

Mecz od początku był wyrównanym pojedynkiem. W 5 minucie Ficiński strzałem z wolnego dał prowadzenie gospodarzom. Chwilę potem Mioduchowski dał remis gościom (7 min). W 15 minucie bramkę kuriozum zdobył dla bielszczan Jakowienko (złapał piłkę w obie nogi i leżąc na plecach przerzucił ją nad sobą do bramki). Na 3:1 podwyższył w 19 minucie Mioduchowski strzałem z wolnego. Sędziowie z Bielska szli za ciosem i 23 minucie ponownie Jakowienko z karnego podwyższył wynik na 4:1. W końcu w 30 minucie dał o sobie znać Rumiński, który indywidualną akcją zdobył drugą bramkę dla sosnowiczan, kończąc tym strzałem pierwszą połowę.

Rumiński tak odpalił w końcówce pierwszej połowy, że poszedł za ciosem w drugiej i dał kontakt swoim kolegom w 33 minucie, że zrobiło się już tylko 3:4. Sędziowie z Sosnowca złapali taką chęć strzelania bramek, że zaczęli strzelać aż do swojej bramki i dzięki koledze Ficińskiemu w 35 minucie znowu zrobiła się przewaga dwóch bramek i wynik na tablicy brzmiał 3:5. Wtedy na pomoc swoim kolegom pognał Kania, który w 44 minucie strzelił czwartą bramkę i na 16 minut przed końcem meczu mieliśmy wynik 4:5. Gdy w 55 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Kusak wśród bielszczan zapanowała radość, że zaraz strzelą szóstą bramkę i zamkną mecz. Nic bardziej mylnego…Grając w osłabieniu sosnowiczanie wywalczyli rzut karny i szansa na remis znów zaświtała wszystkim. Do piłki podszedł Rumiński i…trafił w bramkarza. Na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem padł jak rażony piorunem Kania, ale sędziowie z Zabrza nie odgwizdali karnego i do kolejnej rundy awansowali bielszczanie.

Spotkanie prowadziła dwójka sędziowska z Zabrza: Krzysztof Postulka oraz Przemysław Burliga.

KS SOSNOWIEC – KS BIELSKO BIAŁA   4:5 (2:4)

Ficiński, Rumiński x2, Kania – Mioduchowski x2, Jakowienko x2, samobójcza (Ficiński)