9:0

W rozegranym meczu sparingowym, na bocznym boisku Zagłębia Sosnowiec, rezerwy gospodarzy pokonały Górnika Piaski 9:0.

Każdy powie, że ten wynik to nic wielkiego, przecież to było wiadome… Nieprawda, wynik oczywiście zasłużony, ale przypomnijmy, że pierwsza połowa była wygrana przez Zagłębie tylko 1:0 i to bramka padła, po błędzie bramkarza w samej końcówce pierwszej połowy. A jeszcze goście chwilę wcześniej mieli strzał w poprzeczkę! Wszystko diametralnie się zmieniło, gdy na boisku w ekipie gości, pojawili się zmiennicy i zawodnicy testowani. To było wodą na młyn dla Zagłębiaków, którzy byli szybsi i bardziej zgrani, dzięki czemu w drugiej połowie robili co chcieli i tą przewagę udokumentowali jeszcze strzelając osiem bramek.

Przypomnijmy, że gospodarze to świeżo upieczeni czwartoligowcy, natomiast goście z Piasków to beniaminek ligi okręgowej.

Tomasz Horwat (trener Zagłębia II): Na pewno cieszy to zwycięstwo 9:0. W tygodniu pracowaliśmy nad atakiem pozycyjnym i chcieliśmy to w tym sparingu przećwiczyć, no i tych sytuacji było naprawdę dużo. Dużo też strzelonych bramek, oprócz tego też w pierwszej połowie tych sytuacji było sporo. Można było ich trochę więcej postrzelać niż tylko jedną, ale podsumowując, fajnie to wyglądało w paru momentach, więc to cieszy. Tym bardziej też, że jest kilka nowych twarzy i zespół jest jakby budowany na nowo i też potrzebujemy takiego momentu, gdzie to będzie fajnie funkcjonowało. Myślę, że momentami wyglądało to naprawdę bardzo dobrze.

Sławomir Chodor (trener Górnika): Na obecnym etapie przygotowań, cały czas szukamy, rotujemy i próbujemy. Mamy swój plan i cele, chcemy być gotowi na 13.08. – pierwszą kolejkę ligi. Gratulacje dla Zagłębia za dobrą grę, pokazali nam w jakim kierunku powinniśmy podążać. W pierwszej połowie, jeszcze dotrzymywaliśmy kroku i nasza gra mogła się podobać. W drugiej, po zmianie praktycznie całej 11 bardzo cierpieliśmy i Zagłębie obnażyło wszystkie nasze słabości. Cieszymy się jednak, że mogliśmy konkurować z pełni profesjonalną drużyną, a niektórzy mogli się przekonać, że droga do wielkiej piłki nie jest wcale taka odległa. Nie załamujemy się, wracamy na swoje podwórko, powoli domykamy kadrę zawodników i z niecierpliwością czekamy na ligę.

Zagłębie II Sosnowiec – Górnik Piaski   9:0