1:3KS Górnik 09 Mysłowice

We wtorkowe popołudnie na boisku RKS-u Grodziec, odbył się sparing gospodarzy z Górnikiem 09 Mysłowice. Wygrała młodzież Górnika 1:3.

Na boisku w Grodźcu zobaczyliśmy wiele znanych twarzy, szczególnie w drużynie gospodarzy. Wśród gości też byli nowi zawodnicy, ale bardziej rozpoznawalne twarze były po stronie grodźczan. Pierwsza połowa bardzo wyrównana, było w niej wiele walki i ostrych starć. Jedyna bramka padła w ostatniej akcji, a strzelił ją dla gości Arkadiusz Kowalczyk. Wcześniej ten zawodnik próbował lobem zaskoczyć bramkarza gospodarzy, ale piłka przeszła nad bramką. Gospodarze mieli dwie dobre sytuacje Emila Gimzi, ale bez rezultatu bramkowego. Goście jeszcze trafili w słupek.

W drugiej połowie zobaczyliśmy trzy bramki. Stan meczu wyrównał Damian Koch, który ładnym strzałem pokonał bramkarza gości. Gdy wydawało się, że piłkarze Michała Pluty pójdą za ciosem, błąd popełnił bramkarz gospodarzy, który wybijając piłkę trafił w swojego obrońcę i ta trafiła pod nogi jednego z zawodników Kociny. On jednak zobaczył lepiej ustawionego Filipa Wrzala-Kosowskiego, który nie miał problemu z trafieniem do pustej bramki. Na 1:3 w końcówce meczu podwyższył kapitalnym strzałem Stanislav Zacharchenko, piłka po jego strzale minimalnie otarła się o zawodnika RKS-u i wpadła pod poprzeczkę. Wynik już nie uległ zmianie, i w tym meczu walki lepsza była młodzież z Mysłowic.

RKS Grodziec – Górnik 09 Mysłowice   1:3