1:3

Walka, walka, walka i cztery bramki. Bardzo dobre widowisko w niedzielny poranek w Sosnowcu. Zwycięsko z niego wychodzi Szczakowianka Jaworzno.

Po sobotniej porażce z GKS-em Katowice 1:3, trener Skowronek pojawił się ze swoją częścią pierwszej drużyny (resztę uzupełniała młodzież z rezerwy), w niedzielny poranek na bocznym boisku Zagłębia, by rozegrać sparing z bardzo dobrze wyglądającą i grającą ekipą Pawła Cygnara Szczakowianką Jaworzno. Mecz od początku był bardzo twardy. Nikt nogi nie cofał, mimo tego, że był to tylko sparing. Było kilka fauli, ale wynikały one z walki, niż ze złośliwości. Poza tym sędzia meczu Mariusz Goriwoda szybko reagował na wydarzenia boiskowe. Więcej sytuacji mieli gospodarze, ale byli nieskuteczni. Skutecznością wykazali się goście, a dokładniej Mateusz Wawoczny, który w 21 minucie wykorzystał dokładną centrę i bierną postawę obrońców Zagłębia i strzelił bramkę głową. Próby gospodarzy na wyrównanie były nieskuteczne i do przerwy było 0:1.

W drugiej połowie zobaczyliśmy trzy bramki. Tempo spotkania stało również na wysokim poziomie tak, jak i w pierwszej połowie. Gospodarze dalej dążyli do wyrównania i udało im się to w 70 minucie, po indywidualnej akcji  Maksymiliana Banaszewskiego, który strzałem w krótki róg zaskoczył bramkarza gości. Gdy gospodarze złapali kontakt, błąd popełnił obrońca Zagłębia Mateusz Bodzioch, który stracił piłkę na rzecz Jakuba Sewerina, ten zobaczył wolnego Michała Chrabąszcza, który nie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki. Wynik meczu ustalił ponownie Chrabąszcz, który w zamieszaniu w polu karnym Zagłębia wykazał się najszybszym refleksem i umieścił piłkę w bramce sosnowiczan.

Szczakowianka pokazała bardzo dobrą grę i widać, że będzie na pewno w czołówce zespołów rywalizujących w pierwszej grupie czwartej ligi. Gospodarze grali również fajną i szybką piłkę, ale razili nieskutecznością.

Zagłębie Sosnowiec – Szczakowianka Jaworzno   1:3 (0:1)